Szukaj

Zapraszamy na kiermasz Wielkanocny

 

Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu pragnie serdecznie zaprosić na Kiermasz Wielkanocny, na którym będzie można nabyć stroiki, rękodzieła i wiele innych wyrobów wielkanocnych. Już od 11 kwietnia zapraszamy do Muzeum Regionalnego w Cedyni w godzinach od 08:00 do 16:00.

74. Rocznica walk o przyczółek osinowski

12 stycznia 1945 r. rozpoczęła się ofensywa styczniowa Armii Czerwonej, która odniosła ona niespodziewany dla strony niemieckiej sukces. Zmierzające w stronę Odry sowieckie oddziały pancerne usiłowały uchwycić mosty na Odrze w celu zabezpieczenia przepraw przez rzekę. Jeden z nich znajdował się opodal miejscowości Osinów Dolny. Jako pierwsze jednak dotarły w ten rejon siły niemieckie obsadzając okolice mostu na przełomie stycznia i lutego 1945 r. Od 26 do 28 lutego 45 roku stały się one miejscem zaciekłych walk na przyczółku mostowym utrzymywanym tam przez oddziały niemieckie. W tym roku obchodziliśmy 74 rocznicę tych wydarzeń pod pomnikiem "Matki Polki oczekującej na powrót swych synów z wojny" – poświęconym I Samodzielnej Brygadzie Moździerzy Wojska Polskiego i sto czterdziestemu trzeciemu Dywizjonowi Armii Radzieckiej.

Jarmark Wielkanocny informacja organizatora

Szanowni Państwo

W związku z przypadającymi w dniu 14 kwietnia ponownymi wyborami  do Rady Miejskiej w Cedyni, z uwagi na uzasadnione obawy możliwych prowokacji i zakłóceń ciszy wyborczej, podjęliśmy decyzję o odwołaniu w tym dniu Jarmarku Wielkanocnego. Decyzja Komisarza Wyborczego w Szczecinie o wyznaczeniu wyborów w Niedzielę Palmową zapadła niedawno i nie mogliśmy jej przewidzieć.  Jest nam niezwykle przykro z powodu odwołania Jarmarku, lecz by jednak zachować tradycję spotkań świątecznych, zapraszamy Państwa od 11 do 19 kwietnia na Kiermasz Wielkanocny do Muzeum Regionalnego w Cedyni, na którym jak co roku, będzie można nabyć palmy wielkanocne, oraz ozdoby świąteczne. Regionalni artyści  i rękodzielnicy serdecznie zapraszają.
Od 9 kwietnia Muzeum czynne od wtorku do soboty w godzinach 8:00 – 16:00.

Konkurs plastyczny "Cztery pory roku".

   

   „Cztery pory roku” to tytuł konkursu plastycznego organizowanego przez Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie. Finał etapu gminnego organizowanego przez COKiS miał miejsce dnia 27.03.2019r. w Bibliotece Miejskiej w Cedyni. Konkurs odbył się w 3 kategoriach wiekowych: 6-9 lat, 10-12 lat i 13-15 lat.