Szukaj

Dni Cedyni 2018 - gwiazdy, koncerty

Tegoroczne gwiazdy Dni Cedyni 2018. Zapraszamy na koncerty!

Michał Gielniak – 37-letni poznaniak, twierdzi ,iż „muzyka przewijała się przez całe moje życie”. Od wczesnego dzieciństwa śpiewał w gronie rodzinnym, a następnie w chórkach kościelnych. W szkole średniej założył wraz z kolegami zespół rock’n’rollowy pod nazwą „Żuki Rock’n’roll Bands”. W 1994 roku z piosenką „Dogonię cię” stał się 3-krotnym laureatem prestiżowego radiowo-telewizyjnego plebiscytu „Muzyczna Jedynka”. Kolejny etap muzycznej kariery Michała to udział w sierpniu 1995 roku w nagraniach Magdy „Magda Durecka Mega Mix”. Wspólnie z Magdą nagrali płytę „Kiedy kochasz, kiedy pragniesz” , która zyskała status Złotego Albumu, a tytułowa piosenka nie schodziła tygodniami z czołowych list przebojów.

W 1996 roku Michał nagrywa swoją pierwszą solową płytę „19 miał lat” . Także i ten album zyskał status Złotej Płyty, a tytułowy utwór stał się szybko przebojem. Nie inaczej stało się z albumem „Moja droga ja cię kocham” nagranym w 1997 roku. Michał założył w Poznaniu grupę wokalną NOT FOR BOYZ, której był niekwestionowanym liderem przez cały okres działalności. Z tym „boys bendem” Gielniak nagrał trzy płyty, a także 6 teledysków. Po rozpadzie zespołu Michał zafascynowany latynoską muzyką taneczną postanowił nagrać solową płytę przy której tańczyła cała Polska. Jak postanowił tak też uczynił nagrywając płytę „W barwach Latino”.

 

Coolers - Zespół istnieje od 2012 roku, kiedy to zadebiutował piosenką „Wiem, że Ciebie chcę” w której gościnnie wystąpił Norbi. Utwór utrzymany w konwencji muzyki klubowej przysporzył zespołowi rzeszę fanów. Dzięki temu Coolers zagrał m. in. na Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Tanecznej w Ostródzie i w Iławie na XX-leciu zespołu Classic, gdzie wykonał własną interpretację znanego przeboju „Jolka Jolka”. Stale rosnące zainteresowanie zespołem zaowocowało kontraktem płytowym z Lemon Records. Skutkiem tego w 2014 roku ukazała się płyta „Disco Machine”.

Gościnnie na krążku wystąpili oprócz wspomnianego Norbiego jeszcze Mario Bischin, znany z przeboju „Macarena” oraz Krzysztof Skiba, artysta wszechstronnie rozrywkowy. Otwartość na różne style muzyczne jest wizytówką Coolers i pozwala tworzyć różnorodne kompozycje. Największe hity grupy to: – Wiem, że Ciebie chcę (feat. Norbi) – Tańcz – Przyjaciele (feat. Mario Bischin &Norbi)

 

Kubas – przygoda z muzyką rozpoczęła się, gdy lider grupy był jeszcze dzieckiem i wraz z rodziną zaczął występować na lokalnych scenach. Nieustannie rozwijał swoje umiejętności współpracując z czołówką polskich muzyków i kompozytorów przy wielu projektach muzycznych. W 2010 roku w Chorwacji powstał pierwszy wideoklip do utworu „Dla Ciebie ta piosenka”. Zaczął sam tworzyć muzykę i pisać teksty. Producentem aranżacji jest jeden z najlepszych aranżerów w kraju – Robert Balcerzak.

Zaczęły kolejno powstawać autorskie piosenki w nowych, odważnych brzmieniach. Singiel pt. „Gdzie jest dziewczyna ta” okazał się „strzałem w 10”. Utwór znalazł się na różnych playlistach rozgłośni radiowych i telewizyjnych z muzyką Disco-Polo-Dance w Polsce. Teledysk do utworu w ciągu zaledwie kilku tygodni od premiery obejrzało ponad milion osób! Ten sukces spowodował że muzyk zaczął nagrywać kolejne teledyski i nadal nie zwalnia tempa. Jego atutem na scenie jest bardzo dobry kontakt z publicznością, uwodzicielski głos, teksty zapadające w pamięć i, co najważniejsze, melodyjna muzyka, która porywa wszystkich do tańca.

 

B-QLL to stosunkowo młody zespół, który został założony przez Mariusza Niewiadomskiego. Na scenie muzycznej band zaistniał w 2010 roku. Pierwszym hitem kapeli był cover Baby go, oczywiście w nowej aranżacji. Zabieg ten okazał się wyjątkowo trafiony i dzięki temu o zespole zrobiło się głośno. Sukces grupy jest też wynikiem współpracy z jednym z najlepszych producentów w Polsce.

Zespół stanowią, wspomniany już Marcin Niewiadomski, który został obdarzony pseudonimem Ombre oraz Jacek Muszyński, czyli Jaco. Obaj muzycy wcześniej byli związani z grupą muzyczną D-Bomb. Pierwsze kroki na scenie stawiali jako tancerze, a teraz tworzą własny zespół, który mimo krótkiego stażu staje się coraz bardziej popularny.
Tak naprawdę przełom w twórczości zespołu nastąpił w 2011 roku, wówczas grupa została zaproszona do klubu Explosion w Warszawie, by nakręcić tam teledysk do piosenki Uouou. Premiera teledysku miała miejsce w stacji telewizyjnej ITV w programie Discostacja. Od tego momentu grupa coraz częściej pojawiała się w mediach, a co za tym idzie zyskała popularność.
Zespół B-QLL cechuje duży zapał do pracy oraz niespożyta energia, którą można dostrzec na koncertach. Największe przeboje kapeli są znane nie tylko w Polsce, ale także za granicą.

 

ENDRJU – pochodzący z Gorzowa Wielkopolskiego wokalista zaprezentuje m.in. utwory „Marina” nagrany wspólnie z Mario Bischin, „Ona jest moja” oraz „Żonkoś”.

 

THE BEST OFF – Urszula Lidwin i Alicja Pszczółkowska wykonają covery światowych przebojów z lat 80, 90 i nie tylko.