Szukaj

2. Prezentacja Gmin Euroregionu

Podczas tegorocznych Dni Cedyni odbędzie się 2 prezentacja Gmin Euroregionu Pomerania. Pod stałym hasłem: My, z Euroregionu Pomerania, polsko-niemiecka przeszłość i przyszłość. Wspólna codzienność. Prezentacja odbędzie się w dniu 23.06.2018 w godzinach od 15:00 do 18:00 przy Amfiteatrze Miejskim w Cedyni. Przybyłe gminy będą miały możliwość zaprezentowania wizerunku swojej gminy, oraz tego co jest u nich najciekawsze.

Tak wielkimi krokami zbliża się święto naszego miasta. Dni Cedyni wpisane są na stałe w kalendarz wydarzeń na terenie gminy Cedynia. Rok 2018 jest wyjątkowym rokiem. Przypadło nam w zaszczycie celebrowanie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Każdy patriota poczuwa się w obowiązku, aby godnie przeżyć ten czas. Naszym obowiązkiem jest, aby czcić pamięć wszystkich walecznych i odważnych, którzy walczyli ku chwale naszej ojczyzny, byśmy mogli żyć w wolnym i suwerennym kraju. Tegoroczne Dni Cedyni po raz kolejny odbędą się pod hasłem Cedyńskie Spotkania z Historią. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda udzielił Honorowego Patronatu, co pokazuje rangę organizowanego przez nas wydarzenia. Jesteśmy dumni, że otrzymaliśmy poparcie głowy państwa. W programie Dni Cedyni znajduje się między innymi VII Polsko-Niemiecka Konferencja Naukowa, której tematem będzie „Cedynia między Wielkopolską a Bałtykiem”, rekonstrukcja bitwy pod Cedynią z 972 roku, 1. Piknik Paralotniowy oraz 2. Prezentacja Gmin Euroregionu oraz otwarcie festiwalu Rzeźb, na które serdecznie Państwa zapraszamy.

2. Prezentacja Gmin Euroregionu to niepowtarzalna okazja do wypromowania swojej gminy, prezentacji dorobku i marki, na którą wszyscy pracujemy, tworząc nasze gminne wspólnoty. Naszym celem jest, aby goście, którzy zjawią się na Dniach Cedyni dowiedzieli się o pięknie naszego regionu i o tym, że warto tutaj wracać, aby poznać wszystkie jego zakątki, tajemnice i tradycje. Niech spotkanie gmin ościennych w Cedyni będzie początkiem celebrowania 100. rocznicy odzyskana przez Polskę Niepodległości. Niech będzie okazją do wymiany poglądów i doświadczeń. Zbudujmy tutaj, podczas 2. Prezentacji Gmin Euroregionu naszą Małą Ojczyznę, w której Wielcy Polacy dokonują Wielkich Rzeczy. Dołączam zgłoszenie do wzięcia udziału w prezentacji gmin i liczę na Państwa obecność. Integracja gmin zarówno naszego powiatu, jak i całego województwa zachodniopomorskiego – to nasz wspólny cel.

Serdecznie Państwa zapraszamy

KARTA ZGŁOSZEŃ

2. Prezentacja Gmin Euroregionu