Szukaj


Szanowni Państwo. W związku z zakończeniem z dniem 31 grudnia 2016r. mojej misji w Cedyńskim Ośrodku Kultury i Sportu, proszę o przyjęcie moich serdecznych podziękowań za dotychczasową współpracę. Dziękuję za okazaną życzliwość, zaufanie i zrozumienie we wspieraniu inicjatyw służących rozwojowi i promocji Cedyńskiego Ośrodka Kultury i Sportu, podczas pełnienia przeze mnie zaszczytnej funkcji dyrektora tejże placówki.

Burmistrz Cedyni Gabriela Kotowicz, Przewodniczący Rady Miejskiej w Cedyni Krzysztof Nowak oraz Dyrektor Cedyńskiego Ośrodka Kultury i Sportu Paweł Pawłowski pragną serdecznie podziękować za udzieloną pomoc, wsparcie i współpracę przy organizacji Jarmarku Bożonarodzeniowego oraz Wigilii miejskiej w Cedyni 18 grudnia 2016r.

Informujemy, iż Biblioteka Miejska w Cedyni w miesiącu styczniu 2017 jest czynna w godzinach od 7:00 - do 15:00.

Burmistrz Cedyni Gabriela Kotowicz, Przewodniczący Rady Miejskiej w Cedyni Krzysztof Nowak oraz Dyrektor Cedyńskiego Ośrodka Kultury i Sportu Paweł Pawłowski zapraszają na Jarmark Bożonarodzeniowy – Wigilię Miejską do Cedyni.

W dniu 20.11.2016r. o godzinie 9:00 w świetlicy wiejskiej w Piasku odbędzie się 5 TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO.

Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na BEZPŁATNE SZKOLENIA KOMPUTEROWE REALIZOWANE W RAMACH PROJEKTU CERTYFIKOWANE KOMPETENCJE CYFROWE SZANSĄ NA RYNKU PRACY.

Zapraszamy wszystkie dzieci z gminy Cedynia, do wzięcia udziału w zabawie andrzejkowej, która odbędzie się dnia 23.11.2016r. w świetlicy osiedlowej na Sójczym wzgórzu w Cedyni.  W zabawie przewidziane są min. gry i zabawy, wróżby, oraz konkurs na najlepsze przebranie.

11 listopada 2016r, w samo południe, 176 amatorów biegów wystartowało z najdalej na zachód wysuniętego punktu Polski w  Narodowym Biegu Niepodległości.

Chcesz zostać wolontariuszem i zbierać pieniądze w czasie 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Super! Możesz to zrobić właśnie tak:

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich – dwóch projekcji każdej piersi. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

W imieniu Komitetu organizacyjnego pragniemy poinformować, że w związku z  organizacją Biegu Niepodległości w dniu 11 listopada 2016r., którego trasa przebiega przez Osinów Dolny w kierunku Cedyni, wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu drogowym w czasie trwania biegu.

Dnia 28.10.2016 jak co miesiąc odbył się „Poranek Malucha”. Do najmłodszej grupy przedszkolnej pani bibliotekarka wybrała się z opowiadaniem o rodzinie Małgorzaty Strzałkowskiej.

Dnia 27 października 2016r. odbył się II Bal Wszystkich Świętych zorganizowany przez księży : kanonika, proboszcza Michała Kostrzewę wraz z ks. wikarym Piotrem Śliżewskim z Parafi Rzymskokatolickiej pw. Narodzenia NMP a także przez Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu wraz z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym im. Bohaterów I Armii Wojska Polskiego i Przedszkolem Miejskim w Cedyni.

Burmistrz Cedyni Gabriela Kotowicz, Przewodniczący Rady Miejskiej w Cedyni Krzysztof Nowak, Dyrektor Cedyńskiego Ośrodka Kultury i Sportu Paweł Pawłowski zapraszają na uroczyste obchody NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Od 1 października 2016r trwają w Cedyni  polsko-niemieckie warsztaty sztuki ulicy - graffiti.

"..pieśń dodaje siły i rozwesela nas, z nią trzeba iść przez życie dopóki mamy czas.."  Hymn emerytów i rencistów był mottem spotkania cedyńskich seniorów w świetlicy w Golicach.

Burmistrz Cedyni Gabriela Kotowicz, Przewodniczący Rady Miejskiej w Cedyni Krzysztof Nowak oraz Dyrektor Cedyńskiego Ośrodka Kultury i Sportu Paweł Pawłowski zapraszają seniorów z gminy Cedynia na spotkanie z okazji DNIA SENIORA

Dnia 30.09.2016r. po wakacyjnej przerwie Cedyńskie Biblioteki wznowiły spotkania z najmłodszymi czytelnikami.

Gmina Cedynia, Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu oraz Stowarzyszenie Czas Przestrzeń Tożsamość,  pragną serdecznie podziękować wszystkim wystawcom, mecenasom, partnerom i uczestnikom 2. Festiwalu Cedynia na okrągło.

1 października 2016r spotkamy się na cedyńskim rynku by podczas festiwalu zaprezentować lokalne produkty z naszego regionu i podsumować konkurs na dynię z Cedyni.

Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu oraz Biblioteka Miejska w Cedyni zapraszają na spotkanie z Romanem Czejarkiem – dziennikarzem, znanym głosem radiowej „Jedynki” i „Lata z Radiem”.

Nie lada gratkę mieli miłośnicy historii i regionaliści w piękną słoneczną niedzielę 18 września 2016r.

„Dziedzictwo i społeczności” jest ogólnoeuropejskim tematem Europejskich Dni Dziedzictwa w 2016 roku.

Głównym sponsorem tegorocznych Dożynek Gminnych 2016 były Szczecińskie Kopalnie Surowców Mineralnych S.A.

11 września 2016 r. mieszkańcy naszej gminy złożyli uroczyste podziękowania za tegoroczne zbiory i prośby o pomyślność przyszłych. Gminne Dożynki w Bielinku były naszym wspólnym świętem i zarazem odpoczynkiem po ciężkiej pracy. Była to również okazja do podziękowań dla wszystkich zaangażowanych w zbiory, dzięki którym na nasze stoły trafiają dary natury.

1 października 2016r spotkamy się na cedyńskim rynku by podczas 2.Festiwalu „Cedynia na okrągło” zaprezentować lokalne produkty z naszego regionu i podsumować konkurs na dynię z Cedyni.

Zapraszamy na Jarmark Cysterski oraz sesję popularnonaukową dotyczącą 750-lecia założenia opactwa Cysterek w Cedyni.

Podczas wakacyjnej przerwy w nauce  od 24.06- 31.08. 2106r. Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu przygotował dla dzieci i młodzieży szeroki program Aktywnych wakacji.

Dnia 31 sierpnia na polu namiotowym w Cedyni odbyło się ognisko integracyjne połączone z animacjami dla dzieci na zakończenie wakacji.

Dnia 30.08.2016r. w świetlicy osiedlowej na Sójczym wzgórzu, odbyła się dyskoteka zorganizowana w ramach programu „Aktywne wakacje” na zakończenie wakacji.

Tegoroczny sezon kąpielowy w Cedyni był spokojny i bezwypadkowy. Miejsce Wykorzystywane do Kąpieli było otwarte dla amatorów wypoczynku nad wodą od 4 lipca do 31 sierpnia 2016r.

Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu z siedzibą Plac Wolności 4, 74-520 Cedynia, ogłasza nabór do pracy na stanowisko – Pracownik gospodarczy .

Cedyńskie święto plonów odbędzie się 11 września 2016r w Bielinku.

Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza w czwartek 15 września 2016 r. Sołtysów, przedstawicieli rad sołeckich oraz przedstawicieli Stowarzyszeń działających na terenie gminy Cedynia na spotkanie dotyczące uzgodnienia wspólnego kalendarium wydarzeń kulturalnych, sportowych i rocznicowych na rok 2017.

Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież na dyskotekę w ramach zakończenia wakacji.

Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież na ognisko z pieczeniem kiełbasek, które odbędzie się na zakończenie wakacji.

Dziękujemy sponsorom i darczyńcom oraz osobom i firmom, które przyczyniły się do przygotowania Święta Lubiechowa Dolnego.

Dnia 13.08.2016r. odbył się Festyn w Golicach, organizowany przez Sołtys Annę Wasążnik wraz z Radą Sołecką w Golicach, Radnego Rady Miejskiej w Cedyni, Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu, oraz Szczecińskie Kopalnie Surowców Mineralnych.

1 października 2016r spotkamy się na cedyńskim rynku by podczas 2 Festiwalu „Ce-dynia na okrągło” zaprezentować lokalne produkty naszego regionu i podsumować konkurs na dynię z Cedyni.

Sołtys Dariusz Kopij wraz z Radą Sołecką Starego Kostrzynka, Radny Rady Miejskiej Zdzisław Tondel, Koło Gospodyń Wiejskich w Starym Kostrzynku, Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu zapraszają na piknik wiejski NAD ROZLEWISKIEM.

Dotyczące obsługi gastronomicznej oraz sprzedaży napojów w tym alkoholowych niskoprocentowych podczas Dożynek Gminnych 2016

Dnia 09.08. w ramach programu "Aktywne wakacje", odbyła się wycieczka nad morze.

Wynajem sceny, wynajem nagłośnienia i oświetlenia podczas Dożynek Gminnych 2016 w Bielinku.

Dnia 04.08.2016r. animatorki z Cedyńskiego Ośrodka Kultury i Sportu Pani Ewelina Świderska oraz Pani Eliza Ługowa udały się ponownie do Osinowa Dolnego w ramach programu "Aktywne wakacje". Czwartkowy dzień rozpoczęty został spacerem do najdalej wysuniętego na zachód punktu Polski.

Sołtys Anna Wasążnik wraz z Radą Sołecką w Golicach, Radny Rady Miejskiej w Cedyni Rafał Siwiela, Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu, Szczecińskie Kopalnie Surowców Mineralnych- Kopalnia Golice zapraszają na LETNI FESTYN W GOLICACH.

Wspólny występ grup tanecznych młodzieży z Polski i Niemiec zakończył czterodniowe warsztaty w Lunow. Próby trwały już od wtorku 26 lipca 2016r. Finałowy występ w sobotę 30 lipca zgromadził liczną widownię - głównie rodziców  uczestników warsztatów w Lunow.

Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Lubiechowa Dolnego, Sołtys Renata Jasnos wraz z Radą Sołecką, Radny Rady Miejskiej w Cedyni Bogusław Rajnert, Koło Gospodyń Wiejskich w Lubiechowie Dolnym, Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu zapraszają na ŚWIĘTO LUBIECHOWA DOLNEGO.

Już po raz ósmy Centrum Spotkań w Lunow / Niemcy zaprosiło młodzież z Gminy Cedynia na warsztaty taneczne, które odbędą się w dniach 26 lipca do 30 lipca 2016r.

Dnia 21 lipca w świetlicy osiedlowej na Sójczym wzgórzu w Cedyni, po tygodniowej przerwie spotkaliśmy się ponownie na warsztatach rękodzieła artystycznego.

Zapraszamy wszystkich miłośników lotnictwa a zwłaszcza dzieci i młodzież na Piknik modelarski, który odbędzie się w sobotę 30 lipca 2016r. na łące vis a vis Góry Czcibora przy drodze wojewódzkiej nr 124. na dawnym lądowisku dla samolotów rolniczych, pomiędzy Cedynią a Osinowem Dolnym.

Dnia 28.07.2016r. w ramach programu „Aktywne wakacje” odbędzie się wyjazd autokarowy pod hasłem:

Sołtys Zenon Pikuła wraz z Radą Sołecką Piasku, KGW Piasek oraz OSP Piasek zapraszają na Festyn Rodzinny, który odbędzie się 23 lipca 2016 r. na terenie Szkoły Podstawowej w Piasku.

Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza w ramach programu „Aktywne wakacje” wszystkie dzieci z Osinowa Dolnego do wzięcia aktywnego udziału w grach i zabawach na świeżym powietrzu, warsztatach plastycznych i technicznych, wycieczkach oraz spacerach edukacyjnych.

W sobotę 9 lipca 2016r. Sołtys Anna Numryk wraz z Radą Sołecką Lubiechowa Górnego, Kołem Gospodyń Wiejskich oraz Ochotniczą Strażą Pożarną serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Lubiechowa Górnego na ,,Powitanie lata”.

W związku z silnym wiatrem i dużym falowaniem na rzece, nie jest możliwe doholowanie głównej tratwy Flisu Odrzańskiego do miejsca spotkania z mieszkańcami Gminy Cedynia przy dawnej przeprawie promowej w Bielinku

Zaproszenie do złożenia oferty na remont świetlicy wiejskiej w Czachowie (Gmina Cedynia).

W środę 6 lipca 2016r. do Bielinka w Gminie Cedynia zawita XXI Flis Odrzański organizowany przez Ligę Morską i Rzeczną, Stowarzyszenie na Rzecz Miast i Gmin Nadodrzańskich, Urzędy Marszałkowskie Województw Nadodrzańskich, a także Fundację Flis Odrzański.

Już w najbliższą sobotę 9 lipca 2016r. po raz kolejny przy świetlicy wiejskiej w Bielinku spotkają się śpiewający przyjaciele zespołu Kalimera.

W ramach Dni Cedyni 2016 24 czerwca w murach średniowiecznych cedyńskiego klasztoru odbyła się V Konferencja naukowa poświęcona przeszłości i dziedzictwu ziemi cedyńskiej pt.  „Cedynia w czasie i w przestrzeni”.

Dnia 30.06.2016 do biblioteki zawitały, na cykliczne spotkanie „ Poranek Malucha” milusińscy z cedyńskiego przedszkola. W związku z tym, iż zaczynają się wakacje, rozmawialiśmy z dziećmi jak miło i bezpiecznie je spędzić.

Podczas wakacyjnej przerwy w nauce 24.06-31.08.2016r – Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza dzieci i młodzież do udziału w przygotowanym programie Aktywne wakacje.

W sobotnie popołudnie 25 czerwca 2016r. w cedyńskim amfiteatrze, podczas obchodów święta miasta, odbyło się uroczyste wręczenie nagród i listów gratulacyjnych dla najlepszych uczniów i sportowców a także dla rodziców wyróżnionych uczniów.

W upalną sobotę 25 czerwca, punktualnie o 12.00, linię startu przekroczyło 34 uczestników Biegu do Orła, by pokonać stromą trasę na wierzchołek Góry Czcibora.

Burmistrz Cedyni Gabriela Kotowicz, Przewodniczący Rady Miejskiej w Cedyni Krzysztof Nowak oraz  Dyrektor Cedyńskiego Ośrodka Kultury i Sportu Paweł Pawłowski pragną serdecznie podziękować za udzieloną pomoc finansową, wsparcie i współpracę przy organizacji Dni Cedyni 2016.

Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu serdecznie zaprasza od poniedziałku 4 lipca do korzystania z kąpieliska w Cedyni.

W niedzielę 26 czerwca 2016r, podczas uroczystości Błogosławieństwa Wody prowadzonej przez księdza dziekana kanonika Michała Kostrzewę, z inicjatywy Społecznego Komitetu Budowy Wyznacznika Najdalej Wysuniętego na Zachód Punktu RP w osobach Pana Zbigniewa Bogdanowicza i Tadeusza Martyki, odsłonięto uroczyście kamień pamiątkowy, oznaczający zachodni kraniec Rzeczypospolitej Polskiej.

Informujemy, że w okresie wakacyjnym cedyńskie biblioteki będą dostępne dla czytelników od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 - 15:00. Serdecznie zapraszamy.

Głównym sponsorem tegorocznych Dni Cedyni 2016 są Szczecińskie Kopalnie Surowców Mineralnych S.A.

W związku z organizacją Dni Cedyni w dniach 24-26 czerwca 2016 r.  nastąpi czasowe utrudnienie w ruchu drogowym.  Utrudnienie dotyczyć będzie  wyłączenie z ruchu i postoju samochodów na odcinku ulicy T. Kościuszki do  Amfiteatru Miejskiego.

W bieżącym roku – 2016 – obchodzimy w Polsce kilka rocznic z 1050 rocznicą chrztu Mieszka I na czele.

Jak co roku wydarzenie to odbędzie się w czasie Dni Cedyni, czyli święta miasta i 1044 rocznicy Bitwy pod Cedynią. Wydarzenie to ma na celu zarówno promocję sportu i zdrowego trybu życia, jak również ukazanie lokalnych walorów turystycznych.

Wielki Książę Polan Mieszko I,  wezwał mężnych i chrobrych wojów by w dzień świętego Jana Chrzciciela stanęli wraz z nim ramię w ramię przeciw wojskom margrabiego Hodona na polach Cedyni…

Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu oraz Zarząd Uczniowskiego Klubu Sportowego Czcibor Cedynia serdecznie zaprasza byłych i obecnych zawodników, działaczy sportowych oraz wszystkich zainteresowanych, na spotkanie pt. Z dziejów Klubu Sportowego Czcibor Cedynia, które odbędzie się w Sali posiedzeń Rady Miejskiej ratusza w Cedyni w niedzielę 5 czerwca 2016r o godz. 18.00.

Kilkadziesiąt osób skorzystało z programu zaproponowanego podczas pikniku w sobotnie południe i uczciło  „Dzień Cedyńskiego Parku Krajobrazowego”.

ZAPYTANIE OFERTOWE NR 4/2016 z dnia 20 maja 2016 roku na usługę ustawienia i obsługi wesołego miasteczka podczas imprezy plenerowej "Dni Cedyni 2016"

Konkurs na najciekawsze przebranie - eko strój w odcieniach zieleni - odbędzie się 21 maja podczas Pikniku Rodzinnego pod Górą Czcibora z okazji Dnia Cedyńskiego Parku Krajobrazowego.

Zapraszamy dzieci z gminy Cedynia na wyjazd do Morynia z okazji dnia Dziecka. Wszystkich chętnych prosimy o zapisy w świetlicach wiejskich, biurze COKiS oraz bibliotekach. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu oraz Zespół Parków Krajobrazowych woj. Zachodniopomorskiego serdecznie zapraszają w sobotę 21 maja 2016 r. na piknik rodzinny z okazji Dnia Cedyńskiego Parku Krajobrazowego. 

W piątek 13 maja 2016r zapraszamy na Cedyńską Noc Muzeów. Muzeum Regionalne w Cedyni oraz Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu, wspólnie z partnerami, przygotowali dla miłośników historii kilka niespodzianek.

W dniach 8-15 maja 2016 r. odbędzie się XIII edycja programu Tydzień Bibliotek. Jego głównym celem jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z majowej - kulturalnej oferty przygotowanej przez Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu wraz z partnerami zewnętrznymi i stowarzyszeniami aktywnymi na naszym terenie. Wydarzenia o charakterze rocznicowym i patriotycznym łączą się z działaniami upowszechniającymi i kulturalnymi. Mamy nadzieję, że zechcą się Państwo spotkać z nami podczas któregoś z proponowanych przedsięwzięć.

Święto to obchodzone jest w większości krajów od 1996 roku. Ustanowiono go rok wcześniej na 28. sesji Konferencji Generalnej UNESCO , w celu promocji czytelnictwa i ochrony własności intelektualnej. W Polsce dzień ten obchodzimy od 2007 roku.

Dnia 21 kwietnia w świetlicy osiedlowej odbyło się kolejne spotkanie koła rękodzieła artystycznego. Tematem zajęć był filc, z którym przygodę zaczęliśmy już tydzień temu.

Zapraszamy do zapoznania się z nową ofertą świetlicy "Tęcza" oraz do udziału w proponowanych spotkaniach.

22 kwietnia 2016 roku w  ramach Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków oraz Światowego Dnia Ziemi Muzeum Regionalne w Cedyni wraz z partnerami przygotowało akcję „Dbamy o zabytki i środowisko”,  w czasie której uprzątnięty został teren grodziska w Cedyni.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi uczniowie cedyńskiego gimnazjum wzięli udział w rajdzie pieszym do Bielinka, zorganizowanym przez Gimnazjum im. Mieszka I w Cedyni oraz Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu.

Zapytania ofertowe dotyczące zapewnienia ochrony, obsługi gastronomicznej, wynajmu i obsługi toalet oraz dostosowania sceny.

Uroczystości w Starych Łysogórkach i Gozdowicach w najbliższą sobotę.

Dnia 14 kwietnia w świetlicy osiedlowej w Cedyni po raz kolejny odbyło się spotkanie koła rękodzieła artystycznego prowadzonego przez panią Stanisławę Kopczyńską.

Piątek, 22 kwietnia  2016r.
godzina 10.00
Grodzisko w Cedyni
 
Wydarzenie odbędzie się w ramach Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków oraz Światowego Dnia Ziemi, a jego celem jest uświadomienie mieszkańcom naszej gminy roli zabytków w budowaniu naszej tożsamości oraz upowszechnianie dbałości o zachowanie dziedzictwa kulturowego regionu. Poznamy historię cedyńskiego grodziska oraz wspólnie uporządkujemy jego teren.

Za nami kolejne warsztaty fotograficzne, które jak poprzednio odbyły się w malowniczo położonej wsi Bielinek. Tym razem w zajęciach brali udział nie tylko początkujący, lecz i doświadczeni fotografowie, którzy dzięki części teoretycznej przyswoili wiele nowych terminów.

W środę 6 marca br. odbyły się warsztaty fotograficzne w świetlicy w Bielinku. Zajęcia rozpoczęto od przyswojenia podstawowych terminów oraz zaprezentowania przykładowych zdjęć z ich dokładną historią. Następnie każdy z obecnych zapoznał się z budową aparatu oraz obiektywów.

Z okazji Światowego Dnia Poezji Cedyńskie Biblioteki ogłosiły konkurs na najciekawszy wiersz, który należało umieścić w skrzynkach rozmieszczonych w szkołach i Muzeum. Następnie wiersze te zostały dostarczone do Związku Literatów Polskich oddział w Szczecinie, który jako niezależna komisja ocenił cedyńskie dzieła.

Honorowy Patronat
Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy
Marszałek Zachodniopomorski Olgierd Geblewicz, Starosta Gryfiński Wojciech Konarski, Burmistrz Cedyni Gabriela Kotowicz, Burmistrz Mieszkowic Andrzej Salwa, Dowódca 12 Dywizji Zmechanizowanej gen bryg Andrzej Reudowicz, Dowódca 5 Pułku Inżynieryjnego płk dypl. Jacek Kwiatkowski, Prezes Zachodniopomorskiego Zarządu Wojewódzkiego Związku Kombatantów RP i BWP w Szczecinie Janina Koptas
zapraszają na uroczyste obchody wojewódzkie
71. rocznicy Forsowania Odry

Dnia 7 kwietnia w świetlicy osiedlowej w Cedyni miało miejsce kolejne spotkanie naszego koła rękodzieła artystycznego pod okiem pani Stanisławy Kopczyńskiej.

Już blisko pięćdziesiąt lat 2 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, który ustanowiono w celu promowania literatury i grafiki dziecięcej oraz inspirowania najmłodszych czytelników do sięgania po książki.

W sobotę 9 kwietnia 2016r w Eberswalde odbędzie się premiera polsko-niemieckiego spektaklu teatralnego pt. „Verschleppt Jung ohne ich” (Wywieźli-sama-nic-ja).

Przewodnictwo turystyczne wciąż jest zawodem kojarzonym z zaufaniem i profesjonalizmem. To właśnie przewodnik jest pośrednikiem między turystą a odwiedzanym miejscem, najlepszym ambasadorem regionu. Etyka zawodowa, zmieniające się trendy w turystyce kulturowej, oraz rola przewodnika w przygotowywaniu ofert turystycznych były głównymi tematami Odra Guide Tour, jakie odbyło się w dniach 1-3 kwietnia 2016 r w Cedyni.
Trzydniowe spotkanie przewodników turystycznych, pilotów wycieczek oraz operatorów turystyki było również okazją do prezentacji walorów turystycznych nadodrzańskich Gmin: Cedynia, Mieszkowice i Chojna, oraz do integracji i wymiany doświadczeń uczestników przybyłych z całej Polski.

Dnia 31 marca w świetlicy osiedlowej w Cedyni po raz kolejny odbyły się zajęcia rękodzieła artystycznego. Na tych warsztatach ponownie zajęliśmy się wytwarzaniem ciekawych przedmiotów z wikliny papierowej.

Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na warsztaty fotograficzne skierowane do uczestników zajęć świetlicowych oraz wszystkich chętnych.

Biblioteka w Cedyni  ma przyjemność poinformować iż otrzymała od Fundacji Kulczyk Fundation materiały dydaktyczne dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i rocznego przygotowania przedszkolnego „ Mądre bajki z całego świata”.

Wszystkiego co najlepsze na Święta Wielkiej Nocy,
wiosennych nastrojów, ciepłej, radosnej atmosfery,
miłych spotkań z Najbliższymi.

22 marca na polu namiotowym cedyńskie dzieci powitały wiosnę. Z przygotowaną wcześniej Marzanną udaliśmy się na pole namiotowe, aby paląc ją symbolicznie pożegnać zimę.

Prawdziwie wiosenna aura towarzyszyła drugiemu Jarmarkowi Wielkanocnemu w Cedyni.
Palmy, pisanki, drożdżowe króliczki, ozdoby wielkanocne i  produkty regionalne,  takie jak miody, sery czy wędliny można było obejrzeć i nabyć w sobotę 19 marca przy Placu Wolności w Cedyni.

Dnia 17 marca w świetlicy osiedlowej odbyły się po raz kolejny warsztaty rękodzieła. Tym razem uczestnicy wykonywali palmy wielkanocne.

Dnia 18 marca 2016r. w Cedyńskich Bibliotekach odbyło się cykliczne spotkanie „Poranek Malucha”.

12 marca 2016 r. w Lubiechowie Górnym odbyło się spotkanie dzieci ze strażakami. Podczas spotkania uczestnicy zapoznali się z przyczynami i skutkami pożarów,

Powitanie wiosny w Cedyni
Wtorek, 22 marca 2016 r.

Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu wraz z Cedyńskimi Bibliotekami oraz Związek Literatów Polskich Oddział w Szczecinie zapraszają do udziału w

Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza do składania ofert na:

Gmina Cedynia oraz Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu
zapraszają na
JARMARK WIELKANOCNY

sobota, 19 marca 2016r.  Plac Wolności w Cedyni
godz. 12:00 - 16:00

Lubiechów Górny na dawnej fotografii
Prelekcja historyczna z pokazem multimedialnym

czwartek 17 marca 2016r
godzina 18.00
Świetlica wiejska w Lubiechowie Górnym

Dnia 10 marca w świetlicy osiedlowej na sójczym wzgórzu miało miejsce kolejne spotkanie pt. „Warsztaty rękodzieła artystycznego”.

W niedzielę, 6 marca 2016 r. w świetlicy wiejskiej w Golicach odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Kobiet.

W dniu 03.03.2016r. w Bibliotece w Cedyni odbył się "Mały Konkurs Recytatorski".

Dnia 3 marca w świetlicy osiedlowej odbyły się kolejne warsztaty rękodzieła artystycznego prowadzone przez panią Stanisławę Kopczyńską.

Dnia 2 marca br. odbyły się warsztaty fotograficzne w świetlicy w Lubiechowie Górnym.

Już po raz szósty w naszym kraju, a po raz pierwszy w gminie Cedynia 1 marca 2016 obchodziliśmy narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W tym roku gmina Cedynia postanowiła uczcić to święto państwowe nie ograniczając się do wywieszenia flag narodowych.

21 lutego 2016r. po raz pierwszy w Cedyni obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego. Z tej okazji, Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu oraz Samorząd Przewodników Turystycznych PTTK zorganizowali Familijny rajd pieszy.

Ogłoszenie o naborze na stanowisko pracy: Wychowawca świetlicy - http://bip.cedynia.pl/Article/id,913.html

Przewodniczący Rady Miejskiej w Cedyni Krzysztof Nowak oraz Dyrektor Cedyńskiego Ośrodka Kultury i Sportu Paweł Pawłowski mają zaszczyt zaprosić wszystkie Panie na spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet w niedzielę 6 marca 2016r o godzinie 16.00, do świetlicy wiejskiej w Golicach.

Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na warsztaty fotograficzne skierowane do uczestników zajęć świetlicowych. Każdego tygodnia Koło fotograficzne działające przy COKiS, będzie odwiedzać świetlice wiejskie z terenu Gminy Cedynia.

Z żalem informujemy, że w dniu 18 lutego 2016r. odszedł od nas nasz Przyjaciel – Janusz Władysław Szymański.

Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu oraz Samorząd Przewodników Turystycznych PTTK zaprasza w niedzielę 21 lutego 2016r. na Familijny rajd pieszy z okazji Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego.

W związku z uwagami zgłaszanymi przez potencjalnych oferentów, wskazującymi na nierealność terminu wykonania umowy opisanej w zapytaniu ofertowym 01/2016 dot. Wykonywania dokumentacji konserwatorskiej i projektu budowlanego obiektów nieruchomych wpisanych do rejestru wojewódzkiego  konserwatora zabytków, Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu po analizie treści zapytania ofertowego – cofa zapytanie ofertowe nr 01/2016.

Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu informuje, że planowany na dzień 13 lutego (sobota) zimowy rajd pieszy  na zakończenie ferii zimowych na trasie  Cedynia – Góra Czcibora – Cedynia, został przesunięty na przyszłą niedzielę tj. 21 lutego 2016r.

10 lutego o godz. 12:00 zapraszamy Państwa do Biblioteki Miejskiej w Cedyni na spotkanie autorskie z Ryszardem Mateckim.

Dnia 1 lutego 2016 roku w świetlicy Osiedlowej na Sójczym Wzgórzu odbyło się oficjalne rozpoczęcie programu "Aktywne Ferie", których organizatorem jest Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu oraz Gmina Cedynia.

Dnia 27 stycznia br. odbyły się warsztaty fotograficzne organizowane przez Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu.

Kolejne spotkanie z cyklu „Poranek Malucha” za nami.  To spotkanie różniło się od poprzednich a to dzięki uczniom z klasy II B Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Cedyni, którzy przygotowali dla najmłodszych przedstawienie pt. „ Proszę Państwa oto Rok”.

Dot. wykonywania dokumentacji konserwatorskiej i projektu budowlanego obiektów nieruchomych wpisanych do rejestru wojewódzkiego  konserwatora zabytków.

Podczas zimowej przerwy w nauce - 01-14 lutego - Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza dzieci i młodzież do udziału w przygotowanym programie Aktywne ferie.

Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza w czwartek 21 stycznia 2016r, wszystkie Babcie i Dziadków, na spotkanie z okazji Ich święta, które odbędzie się w świetlicy osiedlowej na Sójczym wzgórzu w Cedyni o godz. 17.00.

Dnia 14 stycznia 2016 roku w Świetlicy Osiedlowej na Sójczym Wzgórzu w Cedyni miało miejsce spotkanie z Mikołajem. 

Dnia 15 stycznia 2016 roku dzieci i młodzież z Cedyni wzięły udział w XII Przeglądzie Jasełek w Baniach, gdzie zaprezentowały swoje przedstawienie pod tytułem „Jasełka na wesoło”.

Nowy Rok dla cedyńskiego Muzeum rozpoczął się niezwykle pomyślnie. Mieszkaniec przygranicznego Neulewin, obywatel Niemiec – pan Jan Rhode, przekazał imponujący zbiór  obiektów etnograficznych do muzealnej kolekcji.

W niedzielne popołudnie i wieczór 10 stycznia 2016r. na Placu Wolności zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

W niedziele 10 stycznia 2016r. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w Cedyni.

Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na zajęcia fotograficzne. Pierwsze spotkanie informacyjno - organizacyjne odbędzie się we wtorek 12 stycznia 2016r. w Świetlicy Tęcza przy Placu Wolności 4.  o godz. 18.00.

Z radością pragniemy poinformować, że nowa strona Cedyńskiego Ośrodka Kultury i Sportu rusza oficjalnie 1 stycznia 2016r. Znajdą tam Państwo wszystkie niezbędne informacje dotyczące naszej działalności. Dane kontaktowe, zapowiedzi imprez, kalendarium oraz relacje z wydarzeń. Czytelnicy znajdą tu informacje o realizowanych spotkaniach i warsztatach a także przyszłych projektach, które zamierzamy wdrażać w ramach naszej misji. Mamy nadzieję, że strona internetowa będzie jedną z form komunikacji z naszymi odbiorcami.

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzymy, aby wszystkie chwile spędzone w rodzinnym gronie były radosne i spokojne, a każdy dzień Nowego Roku był pełen szczęścia i nadziei. Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego 2016 Roku życzą Paweł Pawłowski dyrektor wraz z pracownikami Cedyńskiego Ośrodka Kultury i Sportu

Burmistrz Cedyni Gabriela Kotowicz, Przewodniczący Rady Miejskiej w Cedyni Krzysztof Nowak oraz Dyrektor Cedyńskiego Ośrodka Kultury i Sportu Paweł Pawłowski pragną serdecznie podziękować za udzieloną pomoc, wsparcie i współpracę przy organizacji Jarmarku Bożonarodzeniowego oraz Wigilii miejskiej w Cedyni 20 grudnia 2015r.

Podczas Narodowego Święta Niepodległości oddaliśmy hołd Polakom, którzy przyczynili się do powrotu Polski na mapę Europy w 1918r. Uroczyste obchody odbyły się na Placu Wolności w Cedyni, podczas których mieszkańcy naszej Gminy wspólnie odśpiewali pieśni patriotyczne. Przy akompaniamencie zespołu Kalimera, radośnie uczciliśmy 97. rocznicę odzyskania niepodległości.

Najbardziej oczekiwana książka roku! Nowa epicka powieść Olgi Tokarczuk! Księgi Jakubowe to nie tylko powieść o przeszłości. Można ją czytać również jako refleksyjne, momentami mistyczne dzieło o samej historii, jej zakrętach i trybach, które decydują o losach całych narodów. To właśnie w połowie XVIII wieku, u progu Oświecenia i przed rozbiorami, wybitna pisarka poszukuje odpowiedzi na pytania o dzisiejszy kształt naszej części Europy.

Burmistrz Cedyni Gabriela Kotowicz, Przewodniczący Rady Miejskiej w Cedyni Krzysztof Nowak oraz Dyrektor Cedyńskiego Ośrodka Kultury i Sportu Paweł Pawłowski zapraszają na Jarmark Bożonarodzeniowy – Wigilię Miejską do Cedyni. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 20 grudnia 2015 r. Świąteczny Jarmark rozpoczniemy uroczyście o godz. 12.30 przy Placu Wolności w Cedyni.

Mikołajkowy wieczór 6 grudnia 2015 r. był dla mieszkańców Gminy Cedynia okazją do spotkania na Placu Wolności, by w licznym gronie uroczyście zapalić lampki na choince. Spotkanie, zorganizowane przez Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu, prowadził dyrektor Paweł Pawłowski.

Przyłącz się do akcji WOŚP 2016! Przekaż fanty na licytację i loterię fantową! 10 stycznia 2016 roku 24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Wszystkich, którzy pragną wesprzeć cedyńską zbiórkę na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów, zapraszamy do uczestnictwa w zbiórce fantów, które zostaną przeznaczone na loterię fantową i licytację podczas finału WOŚP w Cedyni. Zbiórka na terenie Osinowa Dolnego odbędzie się  w sobotę 12 grudnia 2015 r. 

Burmistrz Cedyni Gabriela Kotowicz, Przewodniczący Rady Miejskiej w Cedyni Krzysztof Nowak, Dyrektor Cedyńskiego Ośrodka Kultury i Sportu Paweł Pawłowski zapraszają na uroczyste obchody NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI 10 i 11 listopada 2015r w Cedyni.

Festiwal „Ce-dynia na okrągło” był pierwszą z cyklicznych imprez prezentujących lokalne produkty naszego regionu i podsumowaniem konkursu na dynię z Cedyni. Nawet jesienna aura sprzyjała wspólnej zabawie mieszkańców i gości na cedyńskim rynku.

Konkurs plastyczny

Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu, Parafia pw Narodzenia Najświętszej Maryi Panny zapraszają dzieci i młodzież do uczestnictwa w ,,Balu wszystkich świętych", który odbędzie się w sobotę 31 października 2015r. od godz. 15:00 w świetlicy osiedlowej na Sójczym Wzgórzu w Cedyni. "Bal wszystkich świętych" to ciekawa alternatywa dla sprowadzonej zza oceanu tradycji halloween. Podczas naszego balu mile widziane będą przebrania za postacie aniołów i świętych - najpiękniejsze przebrania ,,świętych" zostaną nagrodzone. W czasie zabawy odbędzie się quiz, wiele innych zabaw i konkursów a zwieńczeniem będzie słodki poczęstunek. Będziemy wspólnie śpiewać i tańczyć w rytm najbardziej znanych utworów m.in. Arki Noego, zaś na koniec zabawy rozstrzygnięty zostanie konkurs plastyczny ,,Święci oczami dzieci". Serdecznie zapraszamy!

Literatura dla dorosłych

Co nas nie zabije - Kontynuacja trylogii Millennium Stiega Larssona napisana przez Davida Lagercrantza.
Mikael Blomkvist przechodzi kryzys i rozważa porzucenie zawodu dziennikarza śledczego. Lisbeth Salander podejmuje duże ryzyko i bierze udział w zorganizowanym ataku hakerów. Ich drogi krzyżują się, kiedy profesor Balder, ekspert w dziedzinie badań nad sztuczną inteligencją, prosi Mikaela o pomoc. Profesor posiada szokujące informacje na temat działalności amerykańskich służb specjalnych. Mikael zaczyna pracę nad sensacyjnym artykułem, który może uratować jego karierę.

FUTU.RE – oszałamiająca rozmachem wizji i ładunkiem emocji nowa powieść Dmitrija Glukhovsky’ego, autora bestsellerowego METRA 2033; to nie tylko pełnokrwista science fiction z trzymającą w napięciu fabułą, zaskakującymi zwrotami akcji i wielopłaszczyznową refleksją na temat kondycji społeczeństw Europy, Ameryki, Rosji… To literatura, która aż kipi od emocji. O ile autor METRA 2033 był jeszcze właściwie chłopcem, to FUTU.RE napisał już mężczyzna.

Literatura dla młodzieży

Raz na jeden wiek, jedna osoba jest wybierana do bycia kimś wielkim.
Elisa jest tym wybrańcem. Ale jest także najmłodszą z dwóch księżniczek, tą, która nigdy nie zrobiła nic wyjątkowego. Nie może zobaczyć tego, jaka kiedyś będzie. Teraz, w swoje 16 urodziny, została sekretną żoną przystojnego i światowego króla – króla, którego kraj jest w rozsypce. Króla, który potrzebuje wybrańca, a nie księżniczki-nieudacznika. Ale on nie jest jedynym, który jej poszukuje…

Literatura dla dzieci

Sprężynek na tropie tajemnic. Ekologia – Pierwsza z cyklu książek o Sprężynku – ludziku maskotce samodzielnie wykonanym przez Antosia ze starej sprężyny zegara. Sprężynek służył do zabawy, gdy Antoś chorował na ospę, a potem stał się jego nieodłącznym, bardzo mądrym przyjacielem. Jak przystało na ludzika powstałego z recyklingu, Sprężynek wiele mówi o ochronie środowiska. Zabawna historia o walorach edukacyjnych przeplatana wspaniałymi, dowcipnymi i mądrymi wierszami.

Festiwal „Ce-dynia na okrągło” to pierwsza z cyklicznych imprez prezentujących lokalne produkty naszego regionu i podsumowanie konkursu na dynię z Cedyni. W maju tego roku, mieszkańcy posadzili nasiona dyni z ubiegłorocznych zbiorów, by stworzyć swój własny produkt regionalny. Będziemy świadkami tworzenia się "nowej tradycji".

Zaproszenie na Festiwal Cedynia na okrągło 17 października 2015r.

Zapytanie ofertowe 19/2015

 Dot. wykonywania dokumentacji konserwatorskiej i projektu budowlanego obiektów nieruchomych wpisanych do rejestru wojewódzkiego  konserwatora zabytków                                

 Zgodnie z art. 4 pkt 8 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych ( tekst jednolity Dz. U. z 2013r. poz. 907 z późn. zm) niniejsze postępowanie nie podlega przepisom wyżej cytowanej ustawy.

 

1. Nazwa oraz adres Zamawiającego:

Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu,

74-520 Cedynia, Plac Wolności 4, NIP 858-628-359

 

2. Nazwa zadania miejsce i wykonanie zlecenia:

Przedmiotem oferty jest wykonanie dokumentacji konserwatorskiej i projektu budowlanego wraz projektem iluminacji dla obiektu zabytkowego - wieży widokowej wraz z otoczeniem zlokalizowanym w Cedyni.

Obiekt został wpisany w księdze rejestru WKZ: pod numerem A-239 [decyzja z dnia 07.12.2005r]. Adres zabytku: 74-540 Cedynia, ul. Kościuszki, nieruchomość w księdze wieczystej nosi numer SZ1Y/00054173/2.

 

Rodzaj zadania (określony w art. 77 ustawy z dnia 23 lipca 2003 roku o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz. U. z 2003 r., Nr 162, poz. 1568, ze zmianami) - wykonanie dokumentacji konserwatorskiej  oraz projektu budowlanego- (art.77pkt 3).

 

W imieniu Stowarzyszenia na Rzecz Zatrudnienia i Kwalifikacji Zawodowych e.V.Bad Freienwalde oraz Cedyńskiego Ośrodka Kultury i Sportu  zapraszam młodzież gimnazjalną oraz licealną do udziału w wycieczce na Polsko-Niemieckie Targi Edukacyjne oraz do Skansenu w Altranft/Niemcy. Tematyka podróży: „Kształcenie zawodowe po obu stronach Odry” oraz „Szlakiem wspólnej historii pogranicza” - Łęgi Odrzańskie (Oderbruch) – ich osuszanie i  kolonizacja.

www.freilichtmuseum-altranft.de, www.vfbq.de

Udział w podróży jest bezpłatny . Szczegóły w załączniku. Serdecznie zapraszamy !

Program wycieczki

Konkurs plastyczny