Szukaj

Marcowe "Czytanie na dywanie"

Idzie Niebo ciemną nocą...” pod takim hasłem odbyło się marcowe „Czytanie na dywanie” w Bibliotece Miejskiej.
Po wysłuchaniu wiersza Ewy Szelburg-Zarembiny pod tym samym tytułem dzieci żywo wzięły udział w dyskusji o tym, co możemy zobaczyć na niebie w różnych porach dnia.

Autobusy na Dzień Kobiet

Podajemy rozkład jazdy autobusów na uroczyste obchody Dnia Kobiet organizowane w dniu 9 marca (sobota) w Świetlicy Wiejskiej w Golicach.

Zakochaj się w książce

Walentynki to wyjątkowe święto,to okazja, by wyrazić swoje uczucia wobec przyjaciół – partnerów, kolegów, koleżanek. Tegoroczne "Walentynki" niech będą również okazją, aby odwiedzić bibliotekę i zakochać się w książce. Każdy kto 14 lutego odwiedzi naszą bibliotekę i wypożyczy książkę otrzyma słodki walentynkowy upominek. Serdecznie zapraszamy!

Mały Konkurs Recytatorski

Dnia 05.03.2019 r. w Bibliotece Miejskiej w Cedyni odbył się gminny przegląd Małego Konkursu Recytatorskiego, którego organizatorem był Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu. Konkurs odbył się w 3 kategoriach klas: I-III, IV-VI, VII-VIII i gimnazja.

"Czytania na dywanie"

Celem zajęć w Bibliotece Miejskiej jest rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, wyrabianie u dzieci nawyku korzystania ze zbiorów biblioteki. Podczas styczniowego „Czytania na dywanie” przedszkolaki wysłuchały opowiadania Bożeny Formy pt. „Zimowe zabawy Misia Kuleczki”. Opowiadanie bardzo się dzieciom podobało i było wstępem do dyskusji o porach roku. Następnie dzieci kolorowały Misia Kuleczkę, dorysowywały mu ubrania do zabaw na śnieg.