Szukaj

Relacja ze spotkania w Żelichowie

Czym różni się paralotnia od motoparalotni? Jak wysoko można się wznieść na niej w powietrze? Co słychać ponad chmurami oprócz warkotu silnika? Na te i inne pytania odpowiedzieli członkowie grupy Motoparalotnie nad Odrą – Norbert Pająk i Damian Stępkowski, na spotkaniu w świetlicy w Żelichowie – wiosce dźwięków.

Ostatni piątek ferii zimowych owocował w naszej gminie wieloma ciekawymi propozycjami spędzenia czasu. To właśnie w Żelichowie odbyła się prezentacja sprzętu motoparalotniarskiego i wykład dotyczący wszystkich interesujących nas zagadnień. Panowie opowiedzieli nam o swojej pasji, którą ciągle rozwijają. Odpowiadali na wiele zadawanych pytań przez ciekawskich uczestników spotkania. Interesującym punktem piątkowego popołudnia w żelichowskiej świetlicy była prelekcja zdjęć wykonywanych przez Norberta Pająka podczas lotów. Fotografie przedstawiały wiele miejsc w naszej gminie, które z perspektywy lotu ptaka wyglądały na całkiem nowe, nieznane nam. Zadaniem oglądających było odgadnięcie, co to za miejsca. Wszyscy przybyli na to spotkanie byli bardzo zaciekawieni i zadowoleni z takiej formy spędzenia czasu wolnego. W planach mamy kolejne spotkania z członkami grupy Motoparalotnie nad Odrą, o których będziemy informować odpowiednio wcześniej.

Serdecznie dziękujemy Norbertowi i Damianowi za poświęcony czas i energię włożoną w to, aby spotkanie przebiegło w miłej a zarazem profesjonalnej atmosferze.

GALERIA