Szukaj


W ramach tworzenia i rozwoju wiosek tematycznych w Gminie Cedynia, Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu serdecznie zaprasza na spotkanie do wioski Orzechów, które odbędzie się 15.06.2018 (piątek) o godzinie 19:00 na świetlicy wiejskiej w Orzechowie. Jest to doskonała okazja do tego aby się spotkać i wspólnie porozmawiać, a przy okazji skosztować wyśmienitego ciasta orzechowego. Zapraszamy!

Dokumentacja filmowa całego projektu, dokumentacja całego projektu, w trakcie wydarzenia Dni Cedyni 2018.

Wykonanie zdjęć profesjonalnych – dokumentacja całego projektu, w trakcie wydarzenia Dni Cedyni 2018.

W sobotnie popołudnie 25 czerwca 2016r. w cedyńskim amfiteatrze, podczas obchodów święta miasta, odbyło się uroczyste wręczenie nagród i listów gratulacyjnych dla najlepszych uczniów i sportowców a także dla rodziców wyróżnionych uczniów.

W upalną sobotę 25 czerwca, punktualnie o 12.00, linię startu przekroczyło 34 uczestników Biegu do Orła, by pokonać stromą trasę na wierzchołek Góry Czcibora.

Burmistrz Cedyni Gabriela Kotowicz, Przewodniczący Rady Miejskiej w Cedyni Krzysztof Nowak oraz  Dyrektor Cedyńskiego Ośrodka Kultury i Sportu Paweł Pawłowski pragną serdecznie podziękować za udzieloną pomoc finansową, wsparcie i współpracę przy organizacji Dni Cedyni 2016.

Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu serdecznie zaprasza od poniedziałku 4 lipca do korzystania z kąpieliska w Cedyni.

W niedzielę 26 czerwca 2016r, podczas uroczystości Błogosławieństwa Wody prowadzonej przez księdza dziekana kanonika Michała Kostrzewę, z inicjatywy Społecznego Komitetu Budowy Wyznacznika Najdalej Wysuniętego na Zachód Punktu RP w osobach Pana Zbigniewa Bogdanowicza i Tadeusza Martyki, odsłonięto uroczyście kamień pamiątkowy, oznaczający zachodni kraniec Rzeczypospolitej Polskiej.

Informujemy, że w okresie wakacyjnym cedyńskie biblioteki będą dostępne dla czytelników od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 - 15:00. Serdecznie zapraszamy.

Głównym sponsorem tegorocznych Dni Cedyni 2016 są Szczecińskie Kopalnie Surowców Mineralnych S.A.

W związku z organizacją Dni Cedyni w dniach 24-26 czerwca 2016 r.  nastąpi czasowe utrudnienie w ruchu drogowym.  Utrudnienie dotyczyć będzie  wyłączenie z ruchu i postoju samochodów na odcinku ulicy T. Kościuszki do  Amfiteatru Miejskiego.

W bieżącym roku – 2016 – obchodzimy w Polsce kilka rocznic z 1050 rocznicą chrztu Mieszka I na czele.

Jak co roku wydarzenie to odbędzie się w czasie Dni Cedyni, czyli święta miasta i 1044 rocznicy Bitwy pod Cedynią. Wydarzenie to ma na celu zarówno promocję sportu i zdrowego trybu życia, jak również ukazanie lokalnych walorów turystycznych.

Wielki Książę Polan Mieszko I,  wezwał mężnych i chrobrych wojów by w dzień świętego Jana Chrzciciela stanęli wraz z nim ramię w ramię przeciw wojskom margrabiego Hodona na polach Cedyni…