Szukaj


Wynajem i obsługa dmuchanych zjeżdżalni, zamków do skakania, trampolin i innych urządzeń zabawowo-rekreacyjnych w trakcie wydarzenia Dni Cedyni 2018.

Wynajem i obsługa toalet wraz z transportem, montażem i demontażem urządzeń, w trakcie wydarzenia Dni Cedyni 2018.

Zapewnienie ochrony w trakcie wydarzenia Dni Cedyni 2018,  dozorowanie sceny i obiektu podczas koncertów, ochrona mienia i osób, eskorta gwiazd.

W dniach 8-15 maja 2016 r. odbędzie się XIII edycja programu Tydzień Bibliotek. Jego głównym celem jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z majowej - kulturalnej oferty przygotowanej przez Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu wraz z partnerami zewnętrznymi i stowarzyszeniami aktywnymi na naszym terenie. Wydarzenia o charakterze rocznicowym i patriotycznym łączą się z działaniami upowszechniającymi i kulturalnymi. Mamy nadzieję, że zechcą się Państwo spotkać z nami podczas któregoś z proponowanych przedsięwzięć.

Święto to obchodzone jest w większości krajów od 1996 roku. Ustanowiono go rok wcześniej na 28. sesji Konferencji Generalnej UNESCO , w celu promocji czytelnictwa i ochrony własności intelektualnej. W Polsce dzień ten obchodzimy od 2007 roku.

Dnia 21 kwietnia w świetlicy osiedlowej odbyło się kolejne spotkanie koła rękodzieła artystycznego. Tematem zajęć był filc, z którym przygodę zaczęliśmy już tydzień temu.

Zapraszamy do zapoznania się z nową ofertą świetlicy "Tęcza" oraz do udziału w proponowanych spotkaniach.

22 kwietnia 2016 roku w  ramach Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków oraz Światowego Dnia Ziemi Muzeum Regionalne w Cedyni wraz z partnerami przygotowało akcję „Dbamy o zabytki i środowisko”,  w czasie której uprzątnięty został teren grodziska w Cedyni.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi uczniowie cedyńskiego gimnazjum wzięli udział w rajdzie pieszym do Bielinka, zorganizowanym przez Gimnazjum im. Mieszka I w Cedyni oraz Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu.

Zapytania ofertowe dotyczące zapewnienia ochrony, obsługi gastronomicznej, wynajmu i obsługi toalet oraz dostosowania sceny.

Uroczystości w Starych Łysogórkach i Gozdowicach w najbliższą sobotę.

Dnia 14 kwietnia w świetlicy osiedlowej w Cedyni po raz kolejny odbyło się spotkanie koła rękodzieła artystycznego prowadzonego przez panią Stanisławę Kopczyńską.

Piątek, 22 kwietnia  2016r.
godzina 10.00
Grodzisko w Cedyni
 
Wydarzenie odbędzie się w ramach Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków oraz Światowego Dnia Ziemi, a jego celem jest uświadomienie mieszkańcom naszej gminy roli zabytków w budowaniu naszej tożsamości oraz upowszechnianie dbałości o zachowanie dziedzictwa kulturowego regionu. Poznamy historię cedyńskiego grodziska oraz wspólnie uporządkujemy jego teren.

Za nami kolejne warsztaty fotograficzne, które jak poprzednio odbyły się w malowniczo położonej wsi Bielinek. Tym razem w zajęciach brali udział nie tylko początkujący, lecz i doświadczeni fotografowie, którzy dzięki części teoretycznej przyswoili wiele nowych terminów.

W środę 6 marca br. odbyły się warsztaty fotograficzne w świetlicy w Bielinku. Zajęcia rozpoczęto od przyswojenia podstawowych terminów oraz zaprezentowania przykładowych zdjęć z ich dokładną historią. Następnie każdy z obecnych zapoznał się z budową aparatu oraz obiektywów.

Z okazji Światowego Dnia Poezji Cedyńskie Biblioteki ogłosiły konkurs na najciekawszy wiersz, który należało umieścić w skrzynkach rozmieszczonych w szkołach i Muzeum. Następnie wiersze te zostały dostarczone do Związku Literatów Polskich oddział w Szczecinie, który jako niezależna komisja ocenił cedyńskie dzieła.

Honorowy Patronat
Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy
Marszałek Zachodniopomorski Olgierd Geblewicz, Starosta Gryfiński Wojciech Konarski, Burmistrz Cedyni Gabriela Kotowicz, Burmistrz Mieszkowic Andrzej Salwa, Dowódca 12 Dywizji Zmechanizowanej gen bryg Andrzej Reudowicz, Dowódca 5 Pułku Inżynieryjnego płk dypl. Jacek Kwiatkowski, Prezes Zachodniopomorskiego Zarządu Wojewódzkiego Związku Kombatantów RP i BWP w Szczecinie Janina Koptas
zapraszają na uroczyste obchody wojewódzkie
71. rocznicy Forsowania Odry

Dnia 7 kwietnia w świetlicy osiedlowej w Cedyni miało miejsce kolejne spotkanie naszego koła rękodzieła artystycznego pod okiem pani Stanisławy Kopczyńskiej.

Już blisko pięćdziesiąt lat 2 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, który ustanowiono w celu promowania literatury i grafiki dziecięcej oraz inspirowania najmłodszych czytelników do sięgania po książki.

W sobotę 9 kwietnia 2016r w Eberswalde odbędzie się premiera polsko-niemieckiego spektaklu teatralnego pt. „Verschleppt Jung ohne ich” (Wywieźli-sama-nic-ja).

Przewodnictwo turystyczne wciąż jest zawodem kojarzonym z zaufaniem i profesjonalizmem. To właśnie przewodnik jest pośrednikiem między turystą a odwiedzanym miejscem, najlepszym ambasadorem regionu. Etyka zawodowa, zmieniające się trendy w turystyce kulturowej, oraz rola przewodnika w przygotowywaniu ofert turystycznych były głównymi tematami Odra Guide Tour, jakie odbyło się w dniach 1-3 kwietnia 2016 r w Cedyni.
Trzydniowe spotkanie przewodników turystycznych, pilotów wycieczek oraz operatorów turystyki było również okazją do prezentacji walorów turystycznych nadodrzańskich Gmin: Cedynia, Mieszkowice i Chojna, oraz do integracji i wymiany doświadczeń uczestników przybyłych z całej Polski.

Dnia 31 marca w świetlicy osiedlowej w Cedyni po raz kolejny odbyły się zajęcia rękodzieła artystycznego. Na tych warsztatach ponownie zajęliśmy się wytwarzaniem ciekawych przedmiotów z wikliny papierowej.