Szukaj


W dniu 20.11.2016r. o godzinie 9:00 w świetlicy wiejskiej w Piasku odbędzie się 5 TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO.

Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na BEZPŁATNE SZKOLENIA KOMPUTEROWE REALIZOWANE W RAMACH PROJEKTU CERTYFIKOWANE KOMPETENCJE CYFROWE SZANSĄ NA RYNKU PRACY.

Zapraszamy wszystkie dzieci z gminy Cedynia, do wzięcia udziału w zabawie andrzejkowej, która odbędzie się dnia 23.11.2016r. w świetlicy osiedlowej na Sójczym wzgórzu w Cedyni.  W zabawie przewidziane są min. gry i zabawy, wróżby, oraz konkurs na najlepsze przebranie.

11 listopada 2016r, w samo południe, 176 amatorów biegów wystartowało z najdalej na zachód wysuniętego punktu Polski w  Narodowym Biegu Niepodległości.

Chcesz zostać wolontariuszem i zbierać pieniądze w czasie 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Super! Możesz to zrobić właśnie tak:

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich – dwóch projekcji każdej piersi. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

W imieniu Komitetu organizacyjnego pragniemy poinformować, że w związku z  organizacją Biegu Niepodległości w dniu 11 listopada 2016r., którego trasa przebiega przez Osinów Dolny w kierunku Cedyni, wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu drogowym w czasie trwania biegu.

Dnia 28.10.2016 jak co miesiąc odbył się „Poranek Malucha”. Do najmłodszej grupy przedszkolnej pani bibliotekarka wybrała się z opowiadaniem o rodzinie Małgorzaty Strzałkowskiej.

Dnia 27 października 2016r. odbył się II Bal Wszystkich Świętych zorganizowany przez księży : kanonika, proboszcza Michała Kostrzewę wraz z ks. wikarym Piotrem Śliżewskim z Parafi Rzymskokatolickiej pw. Narodzenia NMP a także przez Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu wraz z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym im. Bohaterów I Armii Wojska Polskiego i Przedszkolem Miejskim w Cedyni.

Podczas Narodowego Święta Niepodległości oddaliśmy hołd Polakom, którzy przyczynili się do powrotu Polski na mapę Europy w 1918r. Uroczyste obchody odbyły się na Placu Wolności w Cedyni, podczas których mieszkańcy naszej Gminy wspólnie odśpiewali pieśni patriotyczne. Przy akompaniamencie zespołu Kalimera, radośnie uczciliśmy 97. rocznicę odzyskania niepodległości.

Burmistrz Cedyni Gabriela Kotowicz, Przewodniczący Rady Miejskiej w Cedyni Krzysztof Nowak, Dyrektor Cedyńskiego Ośrodka Kultury i Sportu Paweł Pawłowski zapraszają na uroczyste obchody NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI 10 i 11 listopada 2015r w Cedyni.

Festiwal „Ce-dynia na okrągło” był pierwszą z cyklicznych imprez prezentujących lokalne produkty naszego regionu i podsumowaniem konkursu na dynię z Cedyni. Nawet jesienna aura sprzyjała wspólnej zabawie mieszkańców i gości na cedyńskim rynku.