Szukaj

Spotkanie z…

W dniu 22.03.2017 r. (środa) o godzinie 8:15 w Bibliotece Miejskiej odbędzie się spotkanie z pisarką Renatą Piątkowską. Znana autorka licznych opowiadań dla dzieci i młodzieży jest laureatką wielu literackich nagród.

Jej książka Wieloryb otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego (2012). Jedno z najcenniejszych wyróżnień dla autorki to przyznawany przez najmłodszych Order Uśmiechu (2016).

Kilka książek m.in.: Opowiadania z piaskownicy, Na wszystko jest sposób, Wszystkie moje mamy, Hebanowe serce zostały wpisane na Złotą Listę Fundacji ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom. Za całokształt twórczości pisarka otrzymała Nagrodę im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz. 10-lat temu nagroda została ustanowiona przez miesięcznik „Bliżej Przedszkola” dla osób i instytucji przyczyniających się do wszechstronnego rozwoju najmłodszych dzieci.

Autorka opisuje zwykłe, codzienne sytuacje, które dzieją się tu i teraz, bohaterowie książek Renaty Piątkowskiej to właściwie zwyczajne dzieci.

Jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego. Miłośniczka dobrego malarstwa, uwielbia jeździć konno. Mieszka na południu Polski, w Bielsku-Białej. Ma córkę i syna.

Autorka o godz. 8:15 spotka się z uczniami szkoły podstawowej. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, chęć udziału w tym spotkaniu prosimy wcześniej zgłosić do biblioteki.

Przy okazji zachęcamy do zapoznanie się z autorką Renatą Piątkowską, która w 2016 roku udzieliła wywiadu Gazecie Wyborczej.
http://bielskobiala.wyborcza.pl/bielskobiala/1,99975,19845485,renata-piatkowska-bohaterowie-moich-ksiazek-nie-fruwaja.html

Spotkanie z…