Szukaj

Zakochaj się w książce

Walentynki to wyjątkowe święto,to okazja, by wyrazić swoje uczucia wobec przyjaciół – partnerów, kolegów, koleżanek. Tegoroczne "Walentynki" niech będą również okazją, aby odwiedzić bibliotekę i zakochać się w książce. Każdy kto 14 lutego odwiedzi naszą bibliotekę i wypożyczy książkę otrzyma słodki walentynkowy upominek. Serdecznie zapraszamy!

"Czytania na dywanie"

Celem zajęć w Bibliotece Miejskiej jest rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, wyrabianie u dzieci nawyku korzystania ze zbiorów biblioteki. Podczas styczniowego „Czytania na dywanie” przedszkolaki wysłuchały opowiadania Bożeny Formy pt. „Zimowe zabawy Misia Kuleczki”. Opowiadanie bardzo się dzieciom podobało i było wstępem do dyskusji o porach roku. Następnie dzieci kolorowały Misia Kuleczkę, dorysowywały mu ubrania do zabaw na śnieg.

Informacja

Informacja

Informujemy, że Biblioteka Miejska w Cedyni w dniach 24-31.12.2018 będzie zamknięta. Serdecznie zapraszamy w dniu 21.12 w godzinach od 9.00 do 17.00 do odwiedzenia nas i wypożyczenia książek na święta.

"Miej swoją pasję"

"Miej swoją pasję"

Kolejne spotkanie z cyklu „Miej swoją pasję” za nami. Naszym gościem była Marta Łągiewka, aktorka Teatru Lalek „Pleciuga” w Szczecinie. Uczniowie klas pierwszych spotkali się z aktorką w Bibliotece Miejskiej. Pani Marta opowiadała dzieciom o pracy aktora, o pracy z lalkami i o samym teatrze.

Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek 2018

Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek 2018

Informujemy, że Biblioteka Miejska w Cedyni po raz kolejny wzięła udział w programie „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych - priorytet 1”.

"Czytanie na dywanie"

"Czytanie na dywanie"

„Czytanie na dywanie” to nowy cykl spotkań organizowany przez Bibliotekę Miejską w Cedyni dla najstarszej grupy przedszkolnej. Celem tych zajęć jest pokazanie dzieciom jaką moc ma książka i że czytanie może być naprawdę ciekawe. Na grudniowym spotkaniu dzieci wysłuchały historii o szpaku i jego problemach z książki Jennifer Berne pt. „Kajtek, uważaj!”. Potem mogły sprawdzić swoje zdolności manualne rozpoznając tylko za pomocą dotyku przedmioty w magicznym pudełku.

Spotkanie z artystą

Spotkanie z artystą

W ramach nowego cyklu: „Miej swoją pasję” organizowanego przez COKiS i Bibliotekę Miejską, we wtorek 20.11.2018 młodzież z klas VIII Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Cedyni spotkała się z artystą, współtwórcą Nowej Ameriki Michaelem Kurzwelly z Frankfurtu.

Wystawa pocztówek

Wystawa pocztówek

Wystawa pocztówek „Powiat gryfiński na pocztówce powojennej” jest realizowana przez stowarzyszenie "Pogodniak" ze Szczecina, opiekuna galerii szczecińskiej pocztówki i fotografii. Galeria rozpoczęła swoją działalność w maju tego roku, prezentowane są w niej zbiory pocztówek i fotografii państwa Poliny i Pawła Wierzchowiec.

Narodowe Czytanie 2018

Narodowe Czytanie 2018

Narodowe Czytanie, pod patronatem prezydenta RP po raz kolejny odbyło się w Cedyni.

Narodowe Czytanie 2018

Narodowe Czytanie 2018

Biblioteka Miejska wraz z Biblioteką Szkolną Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Cedyni zapraszają na cedyńską inaugurację Narodowego Czytania, do której przystępujemy po raz czwarty.  Dnia 10.09.2018 roku o godzinie 11.00 spotkamy się w przepięknym otoczeniu Hotelu-Restauracji Klasztor.