Szukaj

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Biblioteka Miejska świętowanie tego dnia rozpoczęła w piątek 20.04.2018 r. spotkaniem z dziećmi w Radostowie . Bardzo dobrze się bawiliśmy podczas wspólnego czytania rymowanek Małgorzaty Strzałkowskiej „ Rym cym cym, rym cym cym, gdzieś mi z głowy uciekł rym.” Dzieci chętnie odgadywały zagadki związane z książkami, gdzie za dobrą odpowiedź można było dostać coś słodkiego.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich na całym świecie podejmowane są różne inicjatywy, które służą promocji: czytelnictwa oraz ochrony praw autorskich. Święto to przypada 23 kwietnia. My również zamierzamy dołączyć się do obchodów tego dnia. W piątek 20.04.2018 spotkamy się z dziećmi w świetlicy w Radostowie, a w poniedziałek 23.04.2018 wspólnie z młodzieżą gimnazjalną, jeśli pogoda nam pozwoli poczytamy na świeżym powietrzu.

Remont w Bibliotece Miejskiej

Remont w Bibliotece Miejskiej

Informujemy, iż do dnia 20.04.2018 r. Biblioteka Miejska w Cedyni będzie nieczynna. W Bibliotece trwa remont mający na celu poprawę jej wyglądu i funkcjonalności oraz zapewnienie odpowiednich warunków dla korzystających. Za utrudnienia przepraszamy i zapraszamy do odwiedzin już od 23 kwietnia.

Jak nie czytam, jak czytam

Jak nie czytam, jak czytam

Jest nam niezmiernie miło iż zdjęcie z ubiegłorocznej akcji  pt. „Jak nie czytam jak czytam”, jest zdjęciem promującym wydarzenie tegoroczne. Autorem fotografii jest Michał Nieścioruk.

Narodowe Czytanie

Narodowe Czytanie

Biblioteka Miejska w Cedyni wraz z Cedyńskim Ośrodkiem Kultury i Sportu weźmie udział, wzorem lat poprzednich, w Narodowym Czytaniu. Już pod koniec lutego 2018 Para Prezydencka ogłosiła wybór dzieła. Lekturą Narodowego Czytania na kulminację akcji 8 września 2018 roku jest „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.

Komunikat

W czasie przerwy między świątecznej (27 – 29.12.2017) Biblioteka Miejska czynna będzie w godzinach od 7.00 – 15.00.  Serdecznie zapraszamy

Podziękowanie za udział w szóstej edycji Narodowego Czytania

Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu otrzymał od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oficjalne podziękowanie za udział w szóstej edycji Narodowego Czytania. W ramach podziękowania Biblioteka Miejska, otrzymała egzemplarz okolicznościowy „Wesela”. Książka ta będzie stanowiła miłą pamiątkę i na pewno wzbogaci nasz księgozbiór.

Spotkanie z Leszkiem Hermanem - relacja

Leszek Herman - z zawodu architekt, miłośnik tajemnic historii, autor książek „Sedinum. Wiadomość z podziemia” oraz „Latarnia umarłych”. Biblioteka Miejska w Cedyni oraz Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu zorganizowali spotkanie autorskie, którego Leszek Herman był zaproszonym gościem. Spotkanie odbyło się 14.12.2017 w Muzeum Regionalnym w Cedyni.

Warsztaty literacko-plastyczne - relacja

Warsztaty literacko-plastyczne - relacja

Ciekawski George to jedna z ulubionych dziecięcych kreskówek. Tą niesforną i ciekawską małpkę znają dzieci prawie na całym świecie. Dnia 21 listopada dzieci ze Szkoły Podstawowej z Cedyni oraz ze Szkoły Podstawowej z Piasku zostały zaproszone do Biblioteki Miejskiej na warsztaty literacko - plastyczne prowadzone przez przedstawicielkę Wydawnictwa Modo – wydawcy książek o Ciekawskim George`u.

Zbiórka zakładek do książek

Biblioteka Miejska w Cedyni organizuje zbiórkę zakładek do książek. Wszystkich zainteresowanych przekazaniem zakładek prosimy o dostarczenie ich do biblioteki. Stwórzmy wspólnie jedyną i niepowtarzalną kolekcję,  która służyć będzie dzieciom i młodzieży. W ten sposób pragniemy promować czytanie książek wśród wszystkich pokoleń zamieszkujących naszą gminę.