Szukaj

Ogłoszenie o badaniach archeologicznych prowadzonych na terenie gminy Cedynia

Informujemy, że na przełomie lutego i marca 2018 r. na terenie gminy Cedynia prowadzone będą archeologiczne badania powierzchniowe. Są one związane z odkryciem  neolitycznego obiektu typu rondel na stanowisku nr 22 w Nowym Objezierzu. Badania są elementem szerszego projektu naukowego i mają na celu próbę rekonstrukcji sieci osadniczej w dobie funkcjonowania obiektu.

Spotkanie z Leszkiem Hermanem

14 grudnia 2017 r. o godzinie 17:00 Biblioteka Miejska wraz z Cedyńskim Ośrodkiem Kultury i Sportu zaprasza na spotkanie z Leszkiem Hermanem, które odbędzie się w Muzeum Regionalnym w Cedyni. Z zawodu jest architektem, lecz w sensacyjnym tonie opisuje w swoich książkach tajemnice Pomorza. Autor książek „Sedinum” i „Latarnia Umarłych”. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

Informacja o godzinach funkcjonowania Muzeum Regionalnego

Informacja o godzinach funkcjonowania Muzeum Regionalnego

Informujemy, że w sezonie zimowym (01.11.2017 do 30.04.2018) Muzeum Regionalne w Cedyni będzie otwarte od wtorku do soboty w godzinach od 9.00 do 16.00 (niedziele i poniedziałki są dniami wolnymi od pracy, jednakże po wcześniejszej rozmowie telefonicznej Muzeum jest udostępniane dla grup zorganizowanych).

Zmarł Ksiądz Leszek Lubiniecki

Zmarł Ksiądz Leszek Lubiniecki

Ksiądz Leszek Lubiniecki – ulubieniec parafian, szanowany kapelan strażaków, przyjaciel, duszpasterz.  Swoją posługę kapłańską w parafii Klępicz pełnił od 2002 roku. Zjednał sobie wszystkie pokolenia. Wiadomość o Jego śmierci to wielki cios dla wszystkich wiernych i Jego bliskich.

Muzeum zaprasza

Muzeum zaprasza

Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi oraz wszystkie osoby zainteresowane aktywnym spędzaniem czasu wolnego i zwiedzenia wystaw w Muzeum Regionalnym w Cedyni, które znajduje się przy placu Wolności 4. Muzeum Regionalne stanowi integralną część Cedyńskiego Ośrodka Kultury i Sportu.

Zmiany godzin otwarcja Muzeum Regionalnego

Szanowni Państwo, informujemy, że z powodu urlopu opiekuna Muzeum w dniach od 17.07.2017 r. do 28.07.2017 r. Muzeum Regionalne w Cedyni i Wieża Widokowa będą czynne dla zwiedzających od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00-16.00, natomiast od 29.07.2017 r. do 01.08.2017 r. Muzeum będzie nieczynne dla zwiedzających.

Spotkanie z...

Spotkanie z...

Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu Regionalny oraz Ośrodek Debaty Międzynarodowej zapraszają na...

Zaproszenie na spotkanie autorskie z Ryszardem Mateckim

Zaproszenie na spotkanie autorskie z Ryszardem Mateckim

Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na spotkanie autorskie z regionalistą,inicjatorem rewitalizacji Doliny Miłości, popularyzatorem regionu, a także autorem publikacji i ilustratorem Ryszardem Mateckim.

Dbamy o zabytki - relacja

Dbamy o zabytki - relacja

W Polsce wiele jest cmentarzy żydowskich, o które nikt lub prawie nikt już nie dba. Nie ma też ludzi, którzy dawniej grzebali na nich swoich zmarłych. Niewielu jest też ich potomków lub zupełnie ich brak.