Szukaj

Wycieczka do Wolina

Wycieczka do Wolina

Burmistrz Gminy Cedynia Gabriela Kotowicz oraz Muzeum Regionalne w Cedyni przy współpracy z Cedyńskim Ośrodkiem Kultury i Sportu zapraszają dzieci z gminy Cedynia (w wieku od 7 – 16 lat)  na wycieczkę do historycznego Wolina do Centrum Słowian i Wikingów JOMSBORG – VINETA WOLIN, które to jest skansenem usytuowanym na nabrzeżu rzeki Dziwna.

Pokaz filmów dokumentalnych - relacja

Pokaz filmów dokumentalnych - relacja

W piątkowe późne popołudnie, 8 czerwca, w Muzeum Regionalnych w Cedyni odbyła się prelekcja najnowszego popularnonaukowego filmu w reżyserii Zdzisława Cozac pt. „Droga do królestwa", poruszająca temat szlaku podbojów ziem plemiennych w dorzeczach Odry i Wisły przez Mieszka I. Jest to najnowsza produkcja w ramach wielokrotnie nagradzanej serii "Tajemnice początków Polski".

Pokaz filmów dokumentalnych

Pokaz filmów dokumentalnych

Muzeum Regionalne w Cedyni i Gmina Cedynia pragnie Państwa zaprosić na cykl fabularyzowanych filmów dokumentalnych pt. „TAJEMNICE POCZĄTKÓW POLSKI“, które zostały zrealizowane w koprodukcji z TVP oraz we współpracy z wybitnymi historykami i archeologami.

Noc Muzeów w Cedyni

Noc Muzeów w Cedyni

Tegoroczny program przewiduje nie tylko noc, ale też ciąg dalszy w kilku odsłonach. Zaczynamy 18 maja o godzinie 17.00 w budynku Muzeum Regionalnego w Cedyni, dwoma prelekcjami o tematyce archeologicznej.

Ogłoszenie o badaniach archeologicznych prowadzonych na terenie gminy Cedynia

Informujemy, że na przełomie lutego i marca 2018 r. na terenie gminy Cedynia prowadzone będą archeologiczne badania powierzchniowe. Są one związane z odkryciem  neolitycznego obiektu typu rondel na stanowisku nr 22 w Nowym Objezierzu. Badania są elementem szerszego projektu naukowego i mają na celu próbę rekonstrukcji sieci osadniczej w dobie funkcjonowania obiektu.

Spotkanie z Leszkiem Hermanem

14 grudnia 2017 r. o godzinie 17:00 Biblioteka Miejska wraz z Cedyńskim Ośrodkiem Kultury i Sportu zaprasza na spotkanie z Leszkiem Hermanem, które odbędzie się w Muzeum Regionalnym w Cedyni. Z zawodu jest architektem, lecz w sensacyjnym tonie opisuje w swoich książkach tajemnice Pomorza. Autor książek „Sedinum” i „Latarnia Umarłych”. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

Informacja o godzinach funkcjonowania Muzeum Regionalnego

Informacja o godzinach funkcjonowania Muzeum Regionalnego

Informujemy, że w sezonie zimowym (01.11.2017 do 30.04.2018) Muzeum Regionalne w Cedyni będzie otwarte od wtorku do soboty w godzinach od 9.00 do 16.00 (niedziele i poniedziałki są dniami wolnymi od pracy, jednakże po wcześniejszej rozmowie telefonicznej Muzeum jest udostępniane dla grup zorganizowanych).

Zmarł Ksiądz Leszek Lubiniecki

Zmarł Ksiądz Leszek Lubiniecki

Ksiądz Leszek Lubiniecki – ulubieniec parafian, szanowany kapelan strażaków, przyjaciel, duszpasterz.  Swoją posługę kapłańską w parafii Klępicz pełnił od 2002 roku. Zjednał sobie wszystkie pokolenia. Wiadomość o Jego śmierci to wielki cios dla wszystkich wiernych i Jego bliskich.

Muzeum zaprasza

Muzeum zaprasza

Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi oraz wszystkie osoby zainteresowane aktywnym spędzaniem czasu wolnego i zwiedzenia wystaw w Muzeum Regionalnym w Cedyni, które znajduje się przy placu Wolności 4. Muzeum Regionalne stanowi integralną część Cedyńskiego Ośrodka Kultury i Sportu.

Zmiany godzin otwarcja Muzeum Regionalnego

Szanowni Państwo, informujemy, że z powodu urlopu opiekuna Muzeum w dniach od 17.07.2017 r. do 28.07.2017 r. Muzeum Regionalne w Cedyni i Wieża Widokowa będą czynne dla zwiedzających od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00-16.00, natomiast od 29.07.2017 r. do 01.08.2017 r. Muzeum będzie nieczynne dla zwiedzających.