Szukaj

Wycieczka do Wolina

Wycieczka do Wolina

Burmistrz Gminy Cedynia Gabriela Kotowicz oraz Muzeum Regionalne w Cedyni przy współpracy z Cedyńskim Ośrodkiem Kultury i Sportu zapraszają dzieci z gminy Cedynia (w wieku od 7 – 16 lat)  na wycieczkę do historycznego Wolina do Centrum Słowian i Wikingów JOMSBORG – VINETA WOLIN, które to jest skansenem usytuowanym na nabrzeżu rzeki Dziwna.

Czytaj więcej...

Pokaz filmów dokumentalnych - relacja

Pokaz filmów dokumentalnych - relacja

W piątkowe późne popołudnie, 8 czerwca, w Muzeum Regionalnych w Cedyni odbyła się prelekcja najnowszego popularnonaukowego filmu w reżyserii Zdzisława Cozac pt. „Droga do królestwa", poruszająca temat szlaku podbojów ziem plemiennych w dorzeczach Odry i Wisły przez Mieszka I. Jest to najnowsza produkcja w ramach wielokrotnie nagradzanej serii "Tajemnice początków Polski".

Czytaj więcej...

Pokaz filmów dokumentalnych

Pokaz filmów dokumentalnych

Muzeum Regionalne w Cedyni i Gmina Cedynia pragnie Państwa zaprosić na cykl fabularyzowanych filmów dokumentalnych pt. „TAJEMNICE POCZĄTKÓW POLSKI“, które zostały zrealizowane w koprodukcji z TVP oraz we współpracy z wybitnymi historykami i archeologami.

Czytaj więcej...

Noc Muzeów w Cedyni

Noc Muzeów w Cedyni

Tegoroczny program przewiduje nie tylko noc, ale też ciąg dalszy w kilku odsłonach. Zaczynamy 18 maja o godzinie 17.00 w budynku Muzeum Regionalnego w Cedyni, dwoma prelekcjami o tematyce archeologicznej.

Czytaj więcej...

Ogłoszenie o badaniach archeologicznych prowadzonych na terenie gminy Cedynia

Informujemy, że na przełomie lutego i marca 2018 r. na terenie gminy Cedynia prowadzone będą archeologiczne badania powierzchniowe. Są one związane z odkryciem  neolitycznego obiektu typu rondel na stanowisku nr 22 w Nowym Objezierzu. Badania są elementem szerszego projektu naukowego i mają na celu próbę rekonstrukcji sieci osadniczej w dobie funkcjonowania obiektu.

Czytaj więcej...

Spotkanie z Leszkiem Hermanem

14 grudnia 2017 r. o godzinie 17:00 Biblioteka Miejska wraz z Cedyńskim Ośrodkiem Kultury i Sportu zaprasza na spotkanie z Leszkiem Hermanem, które odbędzie się w Muzeum Regionalnym w Cedyni. Z zawodu jest architektem, lecz w sensacyjnym tonie opisuje w swoich książkach tajemnice Pomorza. Autor książek „Sedinum” i „Latarnia Umarłych”. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

Czytaj więcej...