Szukaj

Jarmark Wielkanocny

Gmina Cedynia oraz Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu
zapraszają na
JARMARK WIELKANOCNY

sobota, 19 marca 2016r.  Plac Wolności w Cedyni
godz. 12:00 - 16:00


w programie:
•          Prezentacja i degustacja artykułów spożywczych m.in. miodów, olejów, wędlin, ciast,
•          Prezentacja rękodzieła artystycznego,
•          Prelekcje nt tradycji wielkanocnych,
•          Występy artystyczne na scenie plenerowej,
•          Warsztaty plastyczne o tematyce wielkanocnej dla dzieci (wykonywanie palm, kartek wielkanocnych, pisanek).
 
Celem Jarmarku jest przybliżenie i prezentacja tradycji oraz dorobku kulturalnego związanego ze świętami wielkanocnymi, a także promocja produktów regionalnych i tradycyjnych. Podczas Jarmarku zaprezentują się cedyńskie stowarzyszenia, Koła Gospodyń Wiejskich oraz lokalni rzemieslnicy. Będzie można zobaczyć i spróbować specjałów kuchni wielkanocnej, kupić artykuły związane z tradycją wielkanocną, jak palmy, pisanki, ozdoby, oraz  produkty regionalne - miody, oleje, sery czy wędliny.
Na scenie plenerowej wystąpią zespoły śpiewacze, z programem nawiązującym do charakteru wydarzenia. Pomiędzy występami będziemy mogli wysłuchać krótkich prelekcji o tradycjach świątecznych kultywowanych w naszym kraju.
Muzeum Regionalne w Cedyni zaprasza najmłodszych do spróbowania swoich sił w robieniu palm wielkanocnych, oraz świątecznych kartek. Jedną z atrakcji, będzie poszukiwanie wielkanocnych jajeczek, skrzętnie pochowanych przez zajączka na Placu Wolności. Będzie też możliwość spotkania z żywymi zwierzętami kojarzącymi się z okresem świąt wielkanocnych.
Punktem kulminacyjnym Jarmarku Wielkanocnego, który wprowadzi nas w atmosferę wspólnego celebrowania tego najważniejszego w Kościele Katolickim święta, będzie symboliczne podzielenie się święconką oraz złożenie świątecznych życzeń.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia historycznej Cedyni w sobotę 19 marca i udziału w Jarmarku Wielkanocnym!

Partnerzy: Sołectwa i Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Cedynia, Parafia pw. Narodzenia NMP w Cedyni, Nadodrzański Dom Seniora w Starej Rudnicy, OSP Cedynia, Hotel Piast, Restauracja ARRIVA
 
Patronaty medialne: Igryfino.pl; Chojna24.pl; Gazeta Chojeńska, Chojna-News, Cedynia bez Cenzury, Zachodniopomorski Przewodnik.pl