Szukaj

Zamkowe Forum Kultury

Czy ponad 25-letnia współpraca układa się zawsze idealnie? Jakie popełniamy błędy? Jakie są nasze oczekiwania, a jakie mają nasi sąsiedzi? Co udało się zrealizować? Co wspólnie zrobiliśmy? Komu jest łatwiej – korzystając z różnych funduszy unijnych – zrealizować własne idee, pomysły? Organizacjom pozarządowym, których często nie stać na prefinansowanie zadania? Może łatwiej radzą sobie instytucje miejskie czy gminne, które mogą liczyć na kredyt z własnego budżetu lub budżetu prowadzącego ich podmiot?

Czy współpraca międzynarodowa tylko z najbliższymi sąsiadami? Czy może tym bliskim sąsiadem jest też ten mieszkający wzdłuż brzegu Bałtyku? Czy warto tworzyć koalicje, by zrealizować większe projekty międzynarodowe? Jak sobie z tym radzą małe organizacje, a jak duże instytucje?

Pytań, jak widać sporo, choć to główne brzmi: Czy odrobiliśmy już lekcję współpracy polsko-niemieckiej?

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie zaprasza Państwa na Zamkowe Forum Kultury, które odbędzie się 20 listopada 2018 r. o godz. 16.00 w hotelu Klasztor w Cedyni. Rozmawiać będziemy o wymianie transgranicznej. Debatę poprowadzą Małgorzata Frymus i Konrad Wojtyła – dziennikarze Radia Szczecin. Współorganizatorem tej edycji jest Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu, który w tym roku obchodzi 15-lecie działalności. Prosimy o potwierdzenie udziału do dnia 16.11.2018 r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Szczegółowych informacje tel. 91 434 83 26.