Szukaj

Festiwal Cedynia na okrągło

Gmina Cedynia jest w trakcie przygotowań do organizacji polsko-niemieckiego festiwalu Cedynia na okrągło. Festiwal przyjął się jako „święto dyni”, jednak jest to coś więcej. Wydarzenie jest spotkaniem wielu aktywnych obywateli, rękodzielników i rzemieślników, którzy pragną zaprezentować swój warsztat. Jest to także okazja do pochwalenia się swoimi zdolnościami kulinarnymi i potrawami, wśród których w tym roku królować będzie ryba.

Cedynia, jako gmina, w której znajdują się znakomite walory wędkarskie, odbywają się zawody spinningowe oraz spotkania stowarzyszeń wędkarskich, postawiła w tym roku na produkty rybne i znaczenie akwenów wodnych w lokalnym przemyśle. W tym roku planujemy rozbudowanie festiwalu, poprzez zamknięcie ulic i stworzenie wokół placu Wolności mnóstwa alei tematycznych.

Chcemy zacząć festiwal od ulicy Staromiejskiej, gdzie będzie wejście do festiwalu „przez las”, później przez ogrody i pola. Pragniemy zachęcić Państwa do udziału w festiwalu i pomocy przy stworzeniu niezwykłego klimatu tego wydarzenia. Zapraszamy do przyjazdu i przygotowania stoiska, aby goście zwiedzający nasz festiwal mogli dowiedzieć się również wielu ciekawostek o naszych zachodnich sąsiadach. Od lata budujemy partnerstwo na linii Szczecin–Cedynia–Berlin. W przyszłości jako aktywni obywatele planujemy budować wspólną transgraniczną markę. Zależy nam na pielęgnowaniu współpracy, dlatego byłoby nam niezmiernie miło, jeśli dołączyliby Państwo do tworzenia 4 edycji festiwalu Cedynia na okrągło, który odbędzie się 29.09.2018 (sobota) na placu Wolności.

Naszym celem jest, aby każdy kolejny tworzony przez nas festiwal był lepszy od poprzedniego. W ubiegłym roku przybyło do nas ponad 50 wystawców z różnych stron województwa zachodniopomorskiego i nie tylko. Pragniemy, aby w tym roku było ich jeszcze więcej, ale aby wystawcy mieli korzyść i satysfakcję z przedstawienia swojego warsztatu, potrzebni są jeszcze goście chętni do konsumpcji. Dlatego też zachęcamy również do zorganizowania autokarów, które dowiozą naszych gości do Cedyni.

W programie przewidzianych jest mnóstwo atrakcji dla każdego pokolenia, między innymi ciekawe debaty, warsztaty tematyczne, koncerty, a także animacje dla dzieci oraz dmuchane zamki i wiele zabaw ruchowych. Wszystko to po to, aby jednoczyć lokalne społeczeństwo i wypromować cedyński festiwal. Pracujemy nad budowaniem marki, która od czterech lat jest coraz bardziej rozpoznawalna.

Dziękujemy Państwu za dotychczasową współpracę i zapraszamy do udziału w polsko-niemieckim festiwalu Cedynia na okrągło.

Festiwal Cedynia na okrągło