Szukaj

Warsztaty rzeźby

Festiwal Rzeźb w Piasku to proces równie spektakularny jak jego efekty. Na terenie cedyńskiego basenu powstały cztery rzeźby artystów ze Szczecina i Gdańska.

Warsztaty rzeźby w piasku pozwalają widzom stać się twórcami, poznać materiał w którym pracują artyści i techniki tworzenia. Bezpośredni kontakt z twórcą, możliwość swobodnego zadawania mu pytań jest świetnym sposobem na oswojenie się ze sztuką. Jest okazją do znalezienia w niej sensu i treści. Dla dzieci poznanie procesu: inspiracja-projekt-realizacja nie tylko w teorii ale też w praktyce to bezcenna lekcja. Umiejętność precyzowania i wyrażania swoich emocji, wspomnień, fantazji za pomocą technik plastycznych tworzy okazję do poznania lepiej swoich dzieci (rodzice mogą ,,pomagać” i obserwować działania pociech) a także siebie samych w nowej, kreatywnej odsłonie.
 
Uczestnicy mają do dyspozycji materiał identyczny i identycznie przygotowany jak dla artystów, tylko w mniejszej  bezpieczniejszej skali i narzędzia podobne do tych jakie używają artyści.

W godzinnych warsztatach może wziąć udział nie więcej niż 30 osób. Artysta prowadzący warsztaty demonstruje użycie poszczególnych narzędzi, opowiada o procesie twórczym, pomaga uczestnikom osiągnąć pożądany efekt i odpowiada na pytania.

Zapraszamy na basen w dniu 7.07.2018 w godzinach 12-15 możesz stać się artystą. Zapraszamy na warsztaty. Organizatorem warsztatów jest Szczecińskie Kopalnie Surowców Mineralnych oraz Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu. Prowadzenie warsztatów Elżbieta Blanka ze Szczecina.

Warsztaty rzeźby