Szukaj

Czar starych fotografii

W starych fotografiach jest jakiś czar, melancholia i obietnica długowieczności. Na małych papierkach  zaklęte są wspomnienia, które świecą z czasem coraz bardziej blaknących światłem. W wielu przypadkach stają wręcz anonimowym świadectwem istnienia innych ludzi, tak odległych, że nikt nie pamięta kim byli, gdyż otacza nas całkiem nowe życie, zmieniony świat, czasem jest jeszcze podobny w konturach, ale już inny.

Takim oto świadectwem jest ta fotografia, podarowana do zbirów archiwum Muzeum Regionalnego w Cedyni przez dyrektora COKiS-u Andrzeja Łazowskiego. Na zdjęciu widzimy już niemłodą kobietę, ubraną w czarną suknie jakie noszone były na przełomie XIX/XX wieku. U dołu zdjęcia widnieje podpis Zehden A/O. oraz prawdopodobnie podpis fotografa, który wykonał ją E. Rammin.

Zachęcamy do podzielenia się z nami swoimi zbiorami zdjęć, prosimy o dostarczanie fotografii lub pocztówek przedstawiających nie tylko mieszkańców, ale też krajobrazy, zabytki, stare domy.

Jeżeli Państwo nie chcą rozstawać się ze swoimi pamiątkami prosimy o udostępnienie nam zdjęć, zostaną one zeskanowane i opisane, po czym zwrócone właścicielom.

Czar starych fotografii