Szukaj

„Piękna świetlica”

Jesienią tego roku, Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu bierze udział w projekcie o nazwie „Piękna świetlica” organizowanym przez Centrum Rozwoju Społeczno Gospodarczego w Szczecinie. Projekt ma na celu uświadomienie mieszkańcom, w tym najmłodszym – dzieciom, wychowankom świetlic cedyńskich, co znaczy „piękne wnętrze”.

Dzięki spotkaniom, które będą realizowane w ramach projektu, dzieci dowiedzą się, jak zdefiniowane jest dobrze urządzone wnętrze. Dobrze – nie znaczy jedynie ładnie, ale również funkcjonalnie. Chodzi o to, żeby poprawić wygląd Świetlicy Tęcza i Świetlicy Osiedlowej.

Plan projektu obejmuje również wizytę w Szczecinie, w celu zobaczenia na własne oczy pięknych wnętrz, modernistycznych budynków, które urządzone są w sposób praktyczny i zarazem miły dla oka. Chcemy, aby młode pokolenie mieszkańców Cedyni rozwijało się w różnych aspektach, między innymi kulturalnym.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w Cedyni, 12 października o godzinie 16.00 w siedzibie świetlicy osiedlowej. Zaprosiliśmy przedstawicieli Centrum Rozwoju Społeczno Gospodarczego, aby przeprowadzili swojego rodzaju warsztaty z wychowankami świetlic. W programie przewidziane są ciekawe wykłady i ćwiczenia dla uczestników. Z pozoru nudny dla dzieci temat zaprezentuje się w sposób interesujący i łatwy w odbiorze.

Zachęcamy do tego, aby szerzej myśleć o swoim otoczeniu. Zadbajmy o wygląd naszej gminy, a małymi kroczkami dojdziemy do wielkich rzeczy.

Będziemy informować o postępach projektu, który jest dla nas priorytetem. Liczą się dzieci.