Szukaj

Warsztaty taneczne w Lunow

W dniach od 25- 29.07.2017r. młodzież z naszej gminy wyjechała na drugą już kolonię do naszych sąsiadów zza Odry do miejscowości  Lunow. W kolonii tej wzięło udział około 70-cioro dzieci i młodzieży polskiej i niemieckiej.

Od wtorku do soboty młodzież uczestniczyła w różnych zajęciach przygotowanych przez organizatorów, ale głównym celem wyjazdu były warsztaty taneczne. Przez pięć dni koloniści brali udział w zajęciach tanecznych. Pod okiem fachowców uczyli się nowoczesnych układów choreograficznych, m.in. hip-hop, break dance, aby w sobotni wieczór wystąpić podczas głównej gali. Po zajęciach tanecznych młodzież uczestniczyła również w pieszym rajdzie, podczas którego mogliśmy zobaczyć nasz blisko leżący Bielinek, czy w  spływie kajakowym, odbywały się również dyskoteki, podczas których nie było żadnych barier, a zmęczenie nie dawało o sobie znać. Pogoda nas nie rozpieszczała, dlatego śpiewy przy gitarze zostały przeniesione na salę gimnastyczną, ale było równie miło i sympatycznie, szczególnie wtedy, gdy uczyliśmy się piosenek polskich i niemieckich. W przed dzień występu każdy z uczestników otrzymał koszulkę, którą musiał sam zaprojektować i pomalować, aby móc wystąpić w niej podczas sobotniego występu. W przerwach wszyscy mogli skorzystać  z różnych gier i zabaw, m.in. pograć w siatkę, w tenisa stołowego, koszykówkę. Główną atrakcją był również wyjazd na basen do pobliskiego Schwedt.

Na sobotni występ przybyło mnóstwo ludzi. Nasza polska publiczność także nie zawiodła. Rodzice, dziadkowie, znajomi , wszyscy chcieli zobaczyć swoje pociechy. Podczas gali dzieci zaprezentowały się w trzech tańcach: najpierw wystąpiła grupa młodsza dziewczyn, następnie starsza, a na koniec chłopcy, dla wszystkich zaśpiewał i zagrał również zespół niemiecki. Potem odbyły się występy indywidualne, kto chciał mógł zatańczyć, czy zaśpiewać. Naszą stronę reprezentowały Agata i Wiktoria. Spisały się super, także grupa polsko- niemiecka zagrała na dużych piłkach gumowych.  

Po występach każdy mógł się posilić, zjeść smaczną kiełbaskę z grilla, karkówkę, popróbować sałatek. Około godziny 21:00 spakowani, pożegnaliśmy się ze wszystkimi i wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Żal było odjeżdżać… ale wrócimy tam za rok!

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom za udział i zaangażowanie w zajęciach, a wszystkim przybyłym gościom za przybycie i doping na widowni. Podziękowania należą się również dla niezawodnej pani Jadwigi Migdalskiej, która codziennie pomagała nam we wzajemnej komunikacji ze stroną niemiecką.

GALERIA

Warsztaty taneczne w Lunow