Szukaj

Najlepsi z gminy Cedynia

W sobotnie popołudnie 24 czerwca 2017 r. w cedyńskim amfiteatrze, podczas obchodów święta miasta, odbyło się uroczyste wręczenie nagród i listów gratulacyjnych dla najlepszych uczniów i sportowców a także dla rodziców wyróżnionych uczniów.

Listy gratulacyjne i nagrody absolwentom i uczniom, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce, a także odnieśli największe sukcesy w sporcie w roku szkolnym 2016/2017 wręczyli burmistrz Cedyni Gabriela Kotowicz wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej w Cedyni Krzysztofem Nowakiem.

Nagrody za osiągniecia sportowe otrzymali: Dominika Drela i Dominika Jaworska – uczennice Gimnazjum w Cedyni oraz Mateusz Rozmiarek ze Szkoły Podstawowej w Cedyni.

Najwyższe średnie ocen w roku szkolnym 2016/2017 r. uzyskali: Oliwier Szwałek (Gimnazjum w Cedyni), Kamil Sakwa (Szkoła Podstawowa im. Leśników Polskich w Piasku) oraz Jakub Artyszuk i Dominika Maćkowiak (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Cedyni).

Troje uczniów:  finalistka olimpiady języka niemieckiego Oliwia Kurnik, finalista olimpiady języka polskiego Jakub Artyszuk oraz Barbara Chełstowska zwyciężczyni ogólnopolskich konkursów plastycznych, zostało nagrodzonych Stypendium Burmistrza w ramach Lokalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych dzieci i Młodzieży.

Specjalną nagrodę za zwycięstwo w ogólnopolskim konkursie literackim Burmistrz Cedyni wręczyła uczniowi Szkoły Podstawowej w Piasku Michałowi Kwaśniewskiemu.

Wszystkim wyróżnionym raz jeszcze składamy ogromne gratulacje oraz życzymy kolejnych sukcesów.

Foto: Bartosz Bogdanowicz