Szukaj

Dzień Dziecka - relacja

3 czerwca 2017 r. o godz. 12.00 na placu Wolności, przy świetlicy Tęcza został oficjalnie rozpoczęty cedyński Dzień Dziecka.

Dyrektor Cedyńskiego Ośrodka Kultury i Sportu Andrzej Łazowski powitał zgromadzonych gości, przedstawił krótki życiorys Kornela Makuszyńskiego, po czym wraz z Koziołkiem Matołkiem i uczennicą Hanią Tondel uroczyście przecięli wstęgę, nadając imię Kornela Makuszyńskiego cedyńskiej świetlicy Tęcza. W górę poleciały również balony. Następnie miało miejsce nagrodzenie zwycięskich prac w konkursie plastycznym pt.” Wesoły przyjaciel z książki Kornela Makuszyńskiego.

Oto wyniki konkursu:
Kategoria klas I –III:         
1.    Marysia Paluch – SP w Piasku
2.    Hania Tondel- SP w Cedyni
3.    Wiktoria Widziajło- świetlica osiedlowa w Cedyni

Kategoria klas IV – VI :
1.    Julia Czernecka- SP w Cedyni
2.    Izabela Surmacz- świetlica w Łukowicach
3.    Alan Gągął- świetlica w Łukowicach

Kategoria gimnazjum :
1.    Dominika Jaworska - świetlica w Łukowicach

Na wszystkich zwycięzców czekały nagrody rzeczowe oraz dyplomy, a dla pozostałych dyplomy uczestnictwa i słodkości. Po wręczeniu nagród wszyscy przeszliśmy na stadion miejski, gdzie rozpoczęła się część zabawowa dla milusińskich. Z przyszkolną Mini Akademią Piłki Nożnej odbyły się rozgrywki sportowe, które prowadził Paweł Pasek. Rodzice wraz  ze swoimi pociechami zmierzyli się w przeciąganiu liny, wesoły „Klaun Andzia i przyjaciele” zabawiali najmłodszych m.in. w różnych konkursach i skeczach, strzelaniu z łuku, bańkach mydlanych, kręceniu balonowych zwierzaków. Każde dziecko otrzymało certyfikat zdobycia skarbu i zostało pasowane na pirata.

Swój punkt profilaktyczny miało również Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe z Gryfina, gdzie odbył się m.in. pokaz sprzętu ratowniczego oraz pierwszej pomocy.  Dzieci mogły przejść przez slalom w alko goglach, a za każde czynne uczestnictwo otrzymywały różne gadżety i słodkości. Ochotnicze straże pożarne z gminy Cedynia na czele z młodzieżowymi drużynami pożarniczymi również miały swój pokaz na polu namiotowym. Dzieci mogły również zobaczyć „ od środka” samochody strażackie. W przerwach pomiędzy różnymi atrakcjami można było się posilić ciepłymi i pysznymi kiełbaskami z grilla.

W ramach projektu pn. „ Partycypacyjne opracowanie Programu Rewitalizacji gminy Cedynia- Rewitalizacja centrum miasta”, dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej, w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020, odbyło się rozdanie nagród i dyplomów uczestnikom konkursu plastycznego na logo Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Cedynia oraz otwarcie punktu konsultacyjnego. Na zakończenie wszyscy mogli obejrzeć spektakl “Bajki  Pana Brzechwy” oraz “Wieść się niesie, UFO w lesie”  w wykonaniu teatru rozmaitości „ Gwitajcie” ze Szczecina.
 
Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji cedyńskiego Dnia Dziecka, serdecznie dziękujemy. Szczególne podziękowania składamy: Pawłowi Paskowi (Przyszkolna Mini Akademia Piłki Nożnej w Cedyni), Joannie Kruszyńskiej (Zarząd Osiedla Cedynia), druhom OSP z Gminy Cedynia na czele z MDP, Sławomirowi Kruszyńskiemu i Krzysztofowi Góreckiemu (Restauracji A’riva), WOPR z Gryfina.

Wszystkim przybyłym dzieciom , rodzicom i gościom dziękujemy za wspólną zabawę i do zobaczenia za rok!