Szukaj

Netto Mini Mundial - relacja

Dnia 05.05.2017. o godz. 10:00 na boisku sportowym Orlik odbył się pierwszy turniej eliminacyjny tegorocznego Netto Mini Mundialu, w którym po raz pierwszy wzięła udział gmina Cedynia.

Netto Mini Mundial to największy turniej piłkarski dla dzieci i młodzieży w województwie zachodniopomorskim. W turnieju tym wzięli udział uczniowie ze szkoły podstawowej w Cedyni i Piasku. Turniej odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy III-IV , V-VI. Swój mecz zagrali również najmłodsi zawodnicy z przedszkola w Cedyni, którzy swoją grą przysporzyli wszystkim wiele radości i zabawy. Na początku wszyscy uczestnicy turnieju wzięli udział w profesjonalnej rozgrzewce, którą przeprowadził przedstawiciel szkoły ze Szczecina- Pogoń Szczecin Football Schools. Na starcie dla każdego uczestnika turnieju czekała niespodzianka.

Dzieci z obydwu szkól zostały uprzednio przyporządkowane do poszczególnych drużyn narodowych (oficjalne losowanie odbyło się 19.04.17. w Radiu Szczecin). Drużyny, które wylosowała gmina Cedynia to : Irlandia Północna, Szkocja, Austria, Chile, Urugwaj, Włochy, Chorwacja oraz Nigeria.  W każdej drużynie, oprócz chłopców musiały znaleźć się co najmniej dwie dziewczynki. Wszystkie mecze były emocjonujące, zagrane fair play, którym towarzyszyły wielkie emocje, nie tylko samym grającym , ale również kibicom, których nie zabrakło. W przerwach pomiędzy meczami dzieci mogły skorzystać  z dodatkowych atrakcji, które czekały na nich na boisku Orlik. Gorąca herbata rozgrzewała zawodników, a pyszne ciasta dodawały sił do kolejnego meczu.

Podczas ceremonii wręczania nagród uhonorowano nie tylko całe drużyny, ale również poszczególnych zawodników i zawodniczki  za osiągnięcia indywidualne. Dwie drużyny wygrane w poszczególnych kategoriach 5 czerwca pojadą do Szczecina, gdzie zostanie rozegrany Wielki Finał Netto Mini Mundialu na stadionie Pogoni Szczecin. Na zakończenie wszyscy młodzi piłkarze ustawili się do wspólnego zdjęcia. Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom cedyńskiego Netto Mini Mundialu.
Pragniemy podziękować nauczycielom i dyrektorom szkół w Cedyni i Piasku, Przyszkolnej Mini Akademii Piłki Nożnej w Cedyni oraz wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji tego wydarzenia.

GALERIA