Szukaj

Patron świetlicy

Kiedy pojawiłem się w Cedyni, poznałem wspaniałych, zaangażowanych ludzi skupionych wokół Cedyńskiego Ośrodka Kultury i Sportu. W budynku pod adresem plac Wolności 4 mamy do dyspozycji siedzibę COKiS-u wraz ze świetlicą „Tęcza”.

Postanowiliśmy, aby świetlica miała swojego patrona - Kornela Makuszyńskiego. W dniu 3.06.2017 pragniemy zorganizować tam Dzień Dziecka. Wówczas zaprosimy do Cedyni sympatyków twórczości Kornela Makuszyńskiego. Jaki jest Wasz ulubiony bohater jego książek? Przy okazji zwracamy się do Was z prośbą o przesyłanie książek na adres COKiS, pl. Wolności 4, 74-520 Cedynia. Przesłane książki będą stanowiły kolekcję wydanych publikacji tego autora. Nie będą one stały na półkach. Będziemy jego dzieła czytać dzieciom. Liczymy, że tutaj zadomowi się Makuszyński.

W swojej książce Bezgrzeszne lata napisał na dzień dobry: W chwili kiedy się pochyliłem nad białą kartą papieru i zanim jej dotknąłem piórem, padła na nią smuga słońca. Jak rozigrane złote dziecko, co ma roześmiane oczy, przeszkadza człowiekowi zajętemu pracą, tak oto ten słoneczny błysk, co się oderwał od nieba, igra po moim papierze, po poważnej, sztywnej, pysznej ze swej białości karcie, włazi pod ostre, zirytowane, czernią atramentu płaczące pióro i w wielkiej ciszy mego pokoju – śmieje się, śmieje, śmieje…

Z wyrazami szacunku
Andrzej Łazowski
dyrektor COKiS

Patron świetlicy