Szukaj

Jarmark Bożonarodzeniowy

Burmistrz Cedyni Gabriela Kotowicz, Przewodniczący Rady Miejskiej w Cedyni Krzysztof Nowak oraz Dyrektor Cedyńskiego Ośrodka Kultury i Sportu Paweł Pawłowski zapraszają na Jarmark Bożonarodzeniowy – Wigilię Miejską do Cedyni. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 20 grudnia 2015 r. Świąteczny Jarmark rozpoczniemy uroczyście o godz. 12.30 przy Placu Wolności w Cedyni.

W nastrojowej atmosferze, przy cieple rozpalonego ogniska, czekać będzie moc świątecznych atrakcji, takich jak wspólne przystrajanie choinek, pokazy kulinarne, występy artystyczne czy warsztaty dla dzieci. W towarzystwie rozświetlonej choinki, na scenie plenerowej odbędą się prezentacje muzyczne, pieśni adwentowe zaśpiewa Anna Pędzik oraz zespół śpiewaczy Kalimera. W programie nie zabraknie również przedstawienia „Jasełka na wesoło” w wykonaniu dzieci z cedyńskich świetlic. Wraz z kapelą Rewir zapraszamy na cedyńskie pastorałki.

Propozycje świąteczne przygotowało również Muzeum Regionalne w Cedyni. W tym dniu wystawy będą udostępnione bezpłatnie, a dodatkowo zapraszamy do udziału w konkursie wiedzy o tradycjach i zwyczajach bożonarodzeniowych. 

Jarmark Bożonarodzeniowy do okazja do prezentacji pracy twórców ludowych i rękodzielników, spróbowania regionalnych produktów i potraw, a także znalezienia pomysłów na oryginalne prezenty pod choinkę. Warsztaty wykonywania ozdób bożonarodzeniowych i pokazy technik rzeźbienia w warzywach z pewnością staną się inspiracją do świątecznych dekoracji domu i stołu.

Jedną z wielu atrakcji będzie żywa szopka, gdzie Święta Rodzina i prawdziwe zwierzęta będą celebrować narodziny Dzieciątka przy dźwiękach radosnych kolęd i pastorałek. 

O godz. 16.00 wszyscy złożymy sobie świąteczne życzenia i podzielimy się opłatkiem by następnie wspólnie kolędować w serdecznej atmosferze. 

Jarmark Bożonarodzeniowy to niezwykłe wydarzenie, które sprawi, że serce Cedyni zabije mocniej!

 

PROGRAM JARMARKU BOŻONARODZENIOWEGO

• 12:30 - oficjalne otwarcie Jarmarku Bożonarodzeniowego 

• 12.45 – prezentacja stoisk biorących udział w Jarmarku, pokaz żywej szopki 

• 13:00 - warsztaty wykonywania ozdób bożonarodzeniowych oraz pokaz technik rzeźbienia w warzywach

• godzina 13:30 - Koncert pieśni adwentowych 

• godzina 14:30 - Przedstawienie „ Jasełka na wesoło”

• godzina 15:00 - „Cedyńskie pastorałki” - koncert kapeli Rewir

• godzina 16:00 - Wigilia Miejska z udziałem mieszkańców gminy i władz samorządowych

• Cedyńskie kolędowanie - organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do wspólnego śpiewania przy żywej szopce i choince,

• Świąteczna Parada z Mikołajem

• Wspólna fotografia na tle choinki

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Program

Kapela Rewir

Kapela REWIR

Rozpoczynali w 1994 roku pod nazwą Raut. Cztery lata później nastąpiła zmiana nazwy na Rewir, w której składzie obecnie grają: Emilian Gliszyc – akordeon, Piotr Karaczan – gitara akustyczna/wokal, Janusz Rusak – gitara basowa/wokal, Jan Choncel – bęben, instrumenty perkusyjne/wokal, Robert Górski – wokal. W repertuarze kapeli przewijają się utwory podwórkowych kapel warszawskich i lwowskich, tworzą także własne kompozycje. Kapela „REWIR” jest wielokrotnym laureatem Wojewódzkiego Przeglądu Kapel Podwórkowych w Łobzie, jak również Ogólnopolskiego Przeglądu w Piotrkowie Trybunalskim. Ma na swym koncie wiele koncertów w całej Polsce, jak również za granicą: Niemcy, Wielka Brytania, Dania. W ostatnim czasie mogliśmy bawić się przy ich muzyce podczas Dni Cedyni oraz Dożynek Gminnych w Lubiechowie Górnym.

Organizatorzy:

Gmina Cedynia

Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu

 

Partnerzy:

Parafia pw. Narodzenia NMP w Cedyni

Wojciech Drela

Sołectwa i Koła Gospodyń Wiejskich Gminy Cedynia

Milektron Sp.zo.o.

Helena Kubik

OSP Cedynia.

Restauracja Arriva

 

Patronaty medialne:

Gryfino.pl

Chojna News

Gazeta Chojeńska

Chojna 24.pl

Cedynia bez cenzury

Zachodniopomorski Przewodnik.pl