Szukaj

Jarmark Bożonarodzeniowy w Cedyni

Burmistrz Cedyni Gabriela Kotowicz, Przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Nowak oraz Dyrektor Cedyńskiego Ośrodka Kultury i Sportu Paweł Pawłowski, serdecznie zapraszają  na Jarmark Bożonarodzeniowy oraz Wigilię miejską, w niedzielę 18 grudnia 2016 r.

Świąteczny program rozpoczniemy uroczyście o godz. 12.30 przy Placu Wolności.

Spotkajmy się w nastrojowej atmosferze, przy cieple rozpalonego ogniska. Na wszystkich  czekać będzie moc świątecznych atrakcji. W programie spotkania będą występy artystyczne, w tym koncert pieśni adwentowych, pokazy kulinarne i warsztaty dla dzieci. Najmłodszych, do magicznego świata bajek wprowadzą najpiękniejsze opowieści bożonarodzeniowe.
 
Ksiądz Piotr Śliżewski – wikary z Parafii Narodzenia NPM w Cedyni, przybliży nam tradycje najpiękniejszych w roku świąt i zwyczaje bożonarodzeniowe. Będziemy prezentować prace twórców ludowych i rękodzielników oraz regionalne produkty spożywcze. Zapraszamy na warsztaty wykonywania tradycyjnych ozdób bożonarodzeniowych, które prowadzi pani Stanisława Kopczyńska.

Jedną z wielu atrakcji będzie żywa szopka, gdzie Święta Rodzina  i prawdziwe zwierzęta będą celebrować narodziny Dzieciątka przy dźwiękach radosnych kolęd i pastorałek.

O godz. 15.30 wspólnie złożymy świąteczne życzenia i podzielimy się opłatkiem, by następnie kolędować w miłej, świątecznej atmosferze.

Zapraszamy do udziału w Jarmarku Bożonarodzeniowym twórców ludowych, Koła Gospodyń Wiejskich, stowarzyszenia, sołectwa, świetlice, jednostki oświatowe oraz osoby indywidualne do zaprezentowania swoich wyrobów i podzielenia się swoją aktywnością z innymi. Wystawcom zapewniamy bezpłatne miejsca w namiotach lub przy Placu Wolności.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenie swojego stoiska do biura Cedyńskiego Ośrodka Kultury i Sportu, drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , osobiście lub telefonicznie pod nr tel. 91 414 41 31. Na zgłoszenia czekamy do 12 grudnia 2016 r.

GALERIA JARMARKU BOŻONARODZENIOWEGO w 2015 r.