Szukaj

Bieg Niepodległości 11 listopada 2016 r.

W imieniu Komitetu organizacyjnego pragniemy poinformować, że w związku z  organizacją Biegu Niepodległości w dniu 11 listopada 2016r., którego trasa przebiega przez Osinów Dolny w kierunku Cedyni, wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu drogowym w czasie trwania biegu.

W piątek 11 listopada 2016 r,  w samo południe, blisko 200 osób pokona 8,5 km trasę z Osinowa Dolnego do Cedyni by uczcić 98. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości

Cedyńskie zawody są pierwszymi z cyklu Narodowych Biegów Niepodległości z okazji 100-lecia Odzyskania Przez Polskę Niepodległości. W przyszłym roku bieg odbędzie się w Gminie Moryń, a trzeci i ostatni, w setną rocznicę (2018r), będzie miał miejsce w Gryfinie. Każdy kto ukończy zawody otrzyma pamiątkowy medal. Medale zdobyte podczas wszystkich trzech biegów (w Cedyni, Moryniu i Gryfinie) po połączeniu stworzą jedną całość, symbolizującą nasze najważniejsze narodowe święto. Pomysłodawcą biegów jest pan Jan Podleśny – reprezentujący Ośrodek Sportu i rekreacji w Gryfinie. 

Narodowe Święto Niepodległości nawiązuje również do ważnego dla lokalnej społeczności wydarzenia. 70 lat temu, 12 listopada 1946 r na mocy Rozporządzenia Ministrów: Administracji Publicznej i Ziem Odzyskanych z o przywróceniu i ustaleniu urzędowych nazw miejscowości, nadano miastu urzędową nazwę Cedynia [M.P. 1946 nr 142 poz. 262].

Start biegu nastąpi z najbardziej wysuniętego na zachód punktu Polski (kamień pamiątkowy nad Odrą w Osinowie Dolnym), natomiast meta umiejscowiona jest przy Amfiteatrze w Cedyni. Uczestnicy w drodze na start złożą biało czerwone kwiaty u stóp pomnika Polskiego zwycięstwa nad Odrą na Górze Czcibora, symbolicznie nawiązując do 1050 rocznicy Chrztu Polski i Mieszka I. Na mecie, w Amfiteatrze, odbędzie się otwarty piknik patriotyczny, podczas którego zapraszamy na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

Zapraszamy do wspólnego świętowania!

Organizatorzy Narodowego Biegu Niepodległości:
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gryfinie
Międzyszkolny Klub Sportowy Hermes w Gryfinie
Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu
Gmina Cedynia
Powiat Gryfiński
OSP Gminy Cedynia

Bieg Niepodległości 11 listopada 2016 r.