Szukaj

2 Festiwal Cedynia na okrągło

1 października 2016r spotkamy się na cedyńskim rynku by podczas 2.Festiwalu „Cedynia na okrągło” zaprezentować lokalne produkty z naszego regionu i podsumować konkurs na dynię z Cedyni.

Podczas festiwalu będziemy prezentować kuchnię regionalną i zdrową. Poznamy też tajniki kuchni cedyńskiej, na podstawie której tworzymy wspólnie własną książkę kucharską.

Punktem kulminacyjnym wydarzenia będzie gotowanie wspólnej potrawy z towarzyszeniem widzów. Motywem przewodnim festiwalu jest dynia. W ubiegłym roku gotowaliśmy z mistrzem kuchni panem Grzegorzem Russakiem  autorem programu telewizyjnego "Ostoja", propagatorem i autorytetem kuchni myśliwskiej i staropolskiej, a przy tym wyśmienitym gawędziarzem. Na cedyńskim rynku odbyła się uczta dla miłośników dziczyzny połączonej z dynią. 

W tym roku stawiamy na potrawy z ryb. Na licznych rozlewiskach Odry (m.in. Bielinek) lokalne stowarzyszenia wędkarskie opiekują się łowiskami , w których królują Sandacze i Szczupaki. Partnerem pokazu kulinarnego jest Niezależne Cedyńskie Towarzystwo Wędkarskie Miętus.

Wyczekiwanym punktem Festiwalu będą konkursy na największą dynię, najdziwniejszą dynię oraz oryginalną potrawę z dyni (wypieki, przetwory, dania, etc). Uczestnicy prezentują swoją pomysłowość związaną z wykorzystaniem dyni jako motywu w sztuce: rysunek, malarstwo, fotografia, jesienne dekoracje dla domu i stołu.

Program wydarzenia adresowany jest do mieszkańców regionu, jak i naszych sąsiadów z partnerskich gmin w Niemczech. Festiwal ma na celu promocję atrakcji turystycznych, twórczości i rzemiosła oraz produktów regionalnych województwa zachodniopomorskiego. Specjalny autobus ze Szczecina wyruszy pod opieką przewodnika Michała Rembasa.

W programie nie zabraknie spotkań z ludźmi kultury i sztuki, przedstawicielami organizacji społecznych, którzy będą inspirować nas do przedsiębiorczości w turystyce, jak i do aktywnego spędzania wolnego czasu.

Pokazom i warsztatom towarzyszyć będą prezentacje muzyczne w wykonaniu amatorskich zespołów śpiewaczych z naszego województwa. Wspólnie z Zespołem Parków Krajobrazowych pragniemy zaprezentować szerszej publiczności projekt rewitalizacji mostu kolejowego w Siekierkach. Naszymi gośćmi będą także niemieccy partnerzy tego projektu. Prezentować się będzie również Skansen - Muzeum z Altranft, który będzie nas gościł w niedzielę 2 października na polsko-niemieckich dożynkach.

Festiwal Cedynia na okrągło animuje lokalną społeczność i ożywia w sposób wielowymiarowy przestrzeń gminy Cedynia oraz całego powiatu Gryfińskiego. To okazja do budowania kapitału społecznego na poziomie lokalnym i  doskonała platforma do spotkań i współpracy lokalnych ośrodków kultury.  Festiwal ma na celu promocję atrakcji turystycznych i produktów regionalnych województwa zachodniopomorskiego. Cedynia będzie  miejscem spotkania mieszkańców, integracji pokoleniowej i środowiskowej.

Wydarzenie organizowane jest w ramach programu Europejskich Dni Dziedzictwa „Pamięć miejsc i ludzi”.

Koordynatorem Festiwalu jest Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu, partnerem natomiast Stowarzyszenie Czas Przestrzeń Tożsamość.

Zapraszam serdecznie do Cedyni!

Gabriela Kotowicz - Burmistrz Cedyni


Zapraszamy Państwa do współpracy i prezentacji rzemiosła, rękodzieła produktów kulinarnych i regionalnych oraz do udziału w konkursie

INFORMACJA DLA WYSTAWCÓW

Chciałbyś wystawić się na Festiwalu Cedynia na okrągło? Zaprezentować swoje produkty, rękodzieło lub rzemiosło? Festiwal to miejsce bezpośrednich spotkań z twoimi klientami i partnerami.

JEDNOSTKI SAMORZĄDOWE/ INSTYTUCJE KULTURY/STOWARZYSZENIA

Festiwal Cedynia na okrągło animuje lokalną społeczność i ożywia w sposób wielowymiarowy przestrzeń gminy Cedynia. Zapraszamy do współpracy wydziały promocji gmin i powiatu, organizacje pozarządowe lub instytucje kultury.

To okazja do budowania kapitału społecznego na poziomie lokalnym. Festiwal i spotkanie z ciekawymi ludźmi to inspiracja do rozwijania przedsiębiorczości w działalności pozarolniczej,  w turystyce, sposób aktywnego spędzania czasu wolnego, miejsce spotkania partnerów dla Twojego projektu – działalności -idei. To również okazja to promocji gminy, jej oferty kulturalnej i turystycznej.

Odbiorcami naszego festiwalu są mieszkańcy Powiatu Gryfińskiego, a także Szczecina, Dębna i Gorzowa Wlkp. oraz miejscowości po drugiej stronie Odry.
Zostań partnerem naszego Festiwalu. Informacje: Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 91 41 44 131, Plac Wolności 4

bieżące informacje o festiwalu: https://www.facebook.com/events/1368259419856724/

Zobacz jak było na Festiwalu w 2015 roku: http://cedynia.pl/um/266-ce-dynia-na-okraglo-relacja
FILM: https://www.youtube.com/watch?v=HxMqDtNbQn8

ZGŁOSZENIE UDZIAŁU w 2 Festiwalu Cedynia na okrągło

Karta zgłoszenia do konkursów

Regulamin konkursu