Szukaj

Podsumowanie "Aktywnych wakacji"

Podczas wakacyjnej przerwy w nauce  od 24.06- 31.08. 2106r. Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu przygotował dla dzieci i młodzieży szeroki program Aktywnych wakacji.

Oferta obejmowała tematyczne spotkania, warsztaty, pikniki, zajęcia ruchowe oraz zajęcia terenowe i wycieczki. Odbyły się również spotkania z lokalnymi bohaterami oraz spotkania w naszym cedyńskim muzeum. Warsztaty eksperymentalne, techniczne oraz plastyczne były wspaniałą przygodą dla naszych podopiecznych, podczas których mogły wykazać się swoją wyobraźnią oraz umiejętnościami manualnymi. Dzieci miały okazję również odwiedzić nasze cedyńskie miejsca pracy, gdzie mogły zobaczyć jak wygląda codzienna praca np. fryzjera, czy urzędnika pocztowego. Wakacje z książką to kolejne zajęcia podczas, których odwiedziliśmy nasze cedyńskie biblioteki. Podczas tych spotkań dzieci mogły skosztować smaku czytelnictwa oraz poznać jak wygląda praca  bibliotekarza. Słodkie wakacje były ciekawą formą rozwijania zainteresowań kulinarnych wśród naszych podopiecznych oraz osładzały nam  wakacyjne dni. Odbyło się wiele pikników oraz spacerów miejskich, podczas których dzieci mogły przybliżyć się do natury oraz do naszej małej ojczyzny. Wspólne gry i zabawy na świeżym powietrzu oraz te w świetlicach dawały wiele radości i nauczyły dzieci współpracy w grupach.

W miesiącu lipiec, po raz kolejny udaliśmy się na warsztaty taneczne do Lunow. Z naszej gminy wyjechało 20 osób, z dwojgiem opiekunów. Był to wyjazd pięciodniowy, na zakończenie naszego pobytu, odbył się główny występ taneczny młodzieży polskiej i niemieckiej.

Nasz wspólny sierpniowy wyjazd nad morze ( Świnoujście- Międzyzdroje) był niezapomnianą formą rozrywki, który dostarczył wszystkim uczestnikom wycieczki wiele pozytywnych emocji oraz przybliżył ich do historii naszego regionu. Odwiedziliśmy również wiele miejsc w Cedyni, m.in. Urząd Pocztowy, Posterunek Policji , wieżę  widokową, a także nasz cedyński Basen miejski, z którego podczas słonecznych dni dzieci i młodzież mogły wielokrotnie skorzystać.

Na zakończenie wakacji, tj. 30 sierpnia Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu zorganizował zabawę dyskotekową w świetlicy osiedlowej na Sójczym wzgórzu z udziałem dwóch profesjonalnych dj-ów, którzy dostarczyli naszym podopiecznym  rozrywki  oraz zabawy na kończące się wakacje , a na rozpoczynający się nowy rok szkolny dużo pozytywnej energii. Natomiast 31 sierpnia na polu namiotowym odbyło się ognisko integracyjne, podczas którego odbędą się wspólne gry i zabawy, a także śpiewy. Ognisko to było wspaniałą formą wspólnego spotkania wszystkich uczestników wakacyjnych zajęć oraz podziękowaniem za wspólnie  miło spędzony czas.

Mamy nadzieję, że tegoroczny program wakacyjny realizowany przez Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu wypełnił czas wolny naszym dzieciom, pomógł zdobyć oraz  poszerzyć wiedzę o regionie, ukształtował umiejętności dostrzegania wartości  historyczno- kulturowych naszej małej ojczyzny- miejsca w którym żyjemy, a przede wszystkim dostarczył wiele radości , zabawy i pozytywnych emocji, które pozostaną z nimi na dłużej.

Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu pragnie podziękować  wszystkim osobom, które zaangażowały się i pomagały nam w naszej wakacyjnej ofercie, aby umilić czas naszym podopiecznym.

Aktywne wakacje w Czachowie

Podczas wakacyjnych zajęć dzieci wykonywały prace plastyczne różnymi technikami, bawiliśmy się w kucharzy przygotowując dania z galaretek i owoców, smażyliśmy naleśniki i gofry. Na placu zabaw dzieci grały w zbijanego, budowały zamki i babki z piasku. Odbyliśmy również spacer do lasu na pierwsze grzyby i do hodowli jeleni. W miesiącu sierpniu świetlica czynna była od godz.16 do 20. Zagraliśmy również mecz, na boisku OSP kontra dzieci i młodzież z wynikiem 1:3 dla dzieci.
Nocowaliśmy pod namiotami na placu zabaw, następnego dnia wspólne śniadanie i sprzątanie placu. Zbieraliśmy ponadto zboża z pól do wyplatania wieńca dożynkowego i kilka dni ciężko pracowaliśmy ,aby wieniec upleść, ale się udało. Przygotowywaliśmy się również do zawodów strażackich biorąc czynny udział w ćwiczeniach. Zakończeniem wakacji był grillowy piknik rodzinny po odbytych zawodach na placu przed świetlicą w sobotę.

Aktywne wakacje w Łukowicach

Dzieci na świetlicy miały organizowane różne zajęcia: plastyczne, techniczne, kulinarne i sportowe. Malowały rysunki, kolorowanki.
Smażyliśmy wspólnie naleśniki, placki, robiłyśmy sałatki, piekliśmy ciasto. Odbyły się również zajęcia sportowe gdzie dzieci grały w piłkę nożną, siatkówkę, zbijaka i kręciły hula-hopem. Wybraliśmy się również na wycieczkę pieszą wokół swojej miejscowości nad jezioro oraz do stadniny jeleni. Grupa dzieci uczestniczyła w wyciecze zorganizowanej przed Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu, gdzie dzieci bardzo dużo zobaczyły, były bardzo zadowolone z udanego wyjazdu. Na zakończenie wakacji mieliśmy wspólne ognisko.

Aktywne wakacje w Bielinku

Tegoroczne lato wyjątkowo długo rozpieszczało nas piękną pogodą, którą mogliśmy w pełni wykorzystać aktywnie spędzając czas na świeżym powietrzu. Sam początek wakacji obfitował w ogrom imprez które odbyły się tego lata w Bielinku takich jak: „Dni Odry” gdzie mogliśmy gościć flisaków, którzy jak co roku własnymi siłami zbudowali i spławiali tratwę, którą popłynęli z prądem Odry. W lipcu odbyło się także spotkanie „Śpiewających Przyjaciół”. Tu z kolei podziwialiśmy umiejętności śpiewacze chórów, zespołów ludowych jak również ich piękne, bogato zdobione stroje ludowe. Nie możemy też zapominać o „Święcie Bielinka” ,które odbyło się w tym roku w lipcu. Nie brakowało tu atrakcji dla najmłodszych jak i tych troszkę starszych. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie z ogromu konkursów lub podziwiać śmiałków, którzy stanęli do rywalizacji, wziąć udział w loterii fantowej, najeść się do syta czy po prostu usiąść i posłuchać muzyki. Wakacje to mnóstwo wolnego czasu i możliwości rozwoju, również nie zapomnieliśmy o tym że przez zabawę możemy poszerzać swoją wiedzę na świeżym powietrzu. Dlatego urządzaliśmy piesze wycieczki do pobliskiego rezerwatu „Bielinek” czy kopalni surowców mineralnych w Bielinku. Nie możemy zapomnieć oczywiście o tym co robiliśmy pomiędzy wszystkimi atrakcjami plenerowymi. Tworzyliśmy wspaniałe rzeczy z wycinanek, wyklejanek bądź po prostu bawiliśmy się w to co nam przyszło do głowy. W ten sposób upłynęły nasze wakacje. Jednak nie oznacza to, że nie będziemy korzystać z ciepłych dni zbliżającej się jesieni, a wprost przeciwnie.

Aktywne wakacje w Orzechowie

Podczas wakacji w Orzechowie, dzieci uczestniczyły na zajęcia bardzo często wraz ze swoimi rodzicami oraz dziadkami. Gdy pogoda dopisywała, wychodziliśmy da dwór, gdzie graliśmy w piłkę nożną, siatkówkę, zbijaka. W dni gdy pogoda była niekorzystna, rozmawialiśmy w świetlicy zdrowiu, aktywności, o negatywnym wpływie używek na nasze zdrowie oraz graliśmy w ping-ponga. Dzieci bardzo chętnie wykonywały różnorodne ozdoby, z papieru, bibuły, plasteliny. Czas podczas wakacji upłynął bardzo szybko, nie możemy doczekać się kolejnych wolnych dni.

Aktywne wakacje w Żelichowie

Wakacje w świetlicy wiejskiej w Żelichowie były bardzo aktywne, nawet jak pogoda nam nie dopisywała to świetnie radziliśmy sobie z kapryśną aurą. Dzieci mają niezmierzone ,,morze" pomysłów... Często wychodziliśmy na spacery na boisko i plac zabaw. Tam graliśmy w przeróżne gry zespołowe. Były zajęcia kulinarne, zajęcia techniczne, czytanie bajek. Czas wakacji dobiega ku końcowi. Na pewno upłynęły one w bardzo sympatycznej i bezpiecznej atmosferze.

Aktywne wakacje w Radostowie

Wakacje w Radostowie dzieci spędziły aktywnie. Dzieci chętnie przychodziły na świetlicę, aby miło spędzać czas na zabawach i wspólnych spacerach. Dzieci mogły rozwijać swoje zdolności plastyczne,sportowe i umysłowe. Do najfajniejszych dni podczas tegorocznych wakacji zaliczamy; wyjazd do Klępicza na Festyn, nocowanie dzieci w świetlicy wraz z opiekunem, zabawa z okazji ,,zakończenie wakacji''.
Aktywne wakacje w Piasku
W okresie wakacyjnym w Świetlicy Wiejskiej w Piasku odbywały się różne zajęcia aktywizujące dzieci i młodzież. Były to zajęcia plastyczne i techniczne. Robiliśmy kwiaty z bibuły, biżuterię z papieru. Szczególnym zaś zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z origami. Niemal każdego dnia młodzież grała w tenisa stołowego. Dzieci też chętnie brały udział w zajęciach kulinarnych. Między innymi piekliśmy rolady, muffinki i przygotowywaliśmy kolorowe kanapki. Główną atrakcją tych wakacji był piknik rodzinny, gdzie dzieci brały udział w konkursach, zabawach, malowaniu twarzy i słodkim poczęstunku. Mimo, że pogoda sprawiała nam psikusa to wakacje można zaliczyć do udanych.

Aktywne wakacje w Golicach

Dzieci z Golic każdego dnia podczas tegorocznych wakacji, aktywnie spędzały czas w świetlicy wiejskiej. Podczas spotkań malowaliśmy farbami plakatowymi, rysowaliśmy najpiękniejsze chwile, które wydarzyły się podczas wakacji. Kilkakrotnie wraz z opiekunem świetlicy dzieci przygotowały drobne przekąski, które dzieci ze smakiem zjadały.
Mamy nadzieję, że kolejne wakacje upłyną równie miło i przyjemnie jak tegoroczne.