Szukaj

Warsztaty taneczne w Lunow

Wspólny występ grup tanecznych młodzieży z Polski i Niemiec zakończył czterodniowe warsztaty w Lunow. Próby trwały już od wtorku 26 lipca 2016r. Finałowy występ w sobotę 30 lipca zgromadził liczną widownię - głównie rodziców  uczestników warsztatów w Lunow.

Młodzież własnoręcznie przygotowała koszulki z flagami Polski i Niemiec. Występ rozpoczęła grupa młodsza, potem grupa starsza, a na koniec grupa złożona tylko z chłopców. Mogliśmy również podziwiać indywidualne pokazy tańca. Na zakończenie wszyscy uczestnicy zatańczyli wspólny taniec. Widzowie nagrodzili tancerzy brawami, były również bisy.

Wyjazd młodzieży z Cedyni na warsztaty taneczne w Lunow, odbył się w ramach programu „Aktywne wakacje w Gminie Cedynia” . Opiekunami byli  pracownicy Cedyńskiego Ośrodka Kultury i Sportu: Ewelina Świderska i Eliza Ługowa . W  całym przedsięwzięciu uczestniczyło blisko 70 osób, w tym 20 z Polski.  Podopieczni z naszej gminy byli w wieku od 12 do 17 lat. Instruktorka Vanessa Mason uczyła tańca Hip-Hop dziewczęta, natomiast chłopcy ćwiczyli breakdance z Kingsley-em Kyeremeh.

Poza próbami tańca, uczestnicy mieli zapewniony bogaty program, m.in. uczestniczyli we wspólnym ognisku i śpiewaniu piosenek, kąpali się w kompleksie basenowym w Schwedt, a także w spływie kajakowym i wycieczce rowerowej. Na zakończenie odbyła się dyskoteka.

Warsztaty taneczne i wspólny występ młodzieży pozwolił zintegrować i poznać się z rówieśnikami z Niemiec, a nawiązane nowe kontakty będą pomocne w  planowanych działaniach i wspólnych inicjatywach.

Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu pragnie serdecznie podziękować organizatorom tegorocznych warsztatów, przede wszystkim paniom: Andrei Teichert jako głównemu organizatorowi warsztatów, Jadwidze Migdalskiej za tłumaczenie, panu Marianowi Cabanowi za zapewnienie bezpiecznych i komfortowych przejazdów, panu Andrzejowi Gauza za profesjonalne nagranie głównego występu, jak również naszym wszystkim, wspaniałym uczestnikom oraz ich rodzicom za przybycie na sobotni wytęp.