Szukaj

Pilny komunikat Komodora Flisu Odrzańskiego

W związku z silnym wiatrem i dużym falowaniem na rzece, nie jest możliwe doholowanie głównej tratwy Flisu Odrzańskiego do miejsca spotkania z mieszkańcami Gminy Cedynia przy dawnej przeprawie promowej w Bielinku

Zaplanowane w dniu 6 lipca 2016r. na godz. 11.30 powitanie flisaków przesunie się na godziny późniejsze. Nie jest też możliwe dokładne ustalenie godziny przypłynięcia całej flotylli. Spodziewana godzina dobicia  do Bielinka - 13.00.

Panujące na Odrze wyjątkowo trudne warunki sprawiają ogromne trudności flotylli, która rankiem wypłynęła z Gozdowic. Niski stan wody oraz mielizny stwarzają duże zagrożenie dla sprawnej żeglugi. Silny boczny wiatr dopycha jednostki do brzegu a ich kapitanowie muszą bardzo uważać aby nie stanąć w poprzek do fali aby nie przewróciło jednostki.

Komodor XXI Flisu Odrzańskiego
Kpt. Ż.w. Włodzimierz Grycner

Pilny komunikat Komodora Flisu Odrzańskiego
 
Powitanie uczestników Flisu 6 lipca 2016r. nastąpi przy Świetlicy wiejskiej w Bielinku gdzie  Koło Gospodyń Wiejskich wraz z Radą Sołecką Bielinka oraz Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu przygotowali poczęstunek przy grillu. Czas umilą występy artystyczne m.in.  zespołu śpiewaczego Kalimera.

Przypomnijmy, że w tym roku tratwę na Flis budowano w Bielinku na terenie dawnego wyrobiska piasku Szczecińskich Kopalni Surowców Mineralnych S.A.  między Bielinkiem a Piaskiem w Gminie Cedynia. Retman pan Mieczysław Łabędzki wraz z niedużą grupą doświadczonych flisaków, zbudował ją w rekordowo krótkim czasie. Zamysłem organizatorów było doholowanie zbudowanej już tratwy w górę rzeki do Bielinka w miejsce spotkania z mieszkańcami Gminy Cedynia.
Niesprzyjająca pogoda spowodowała zmianę planów. Flis połączy się tratwą na wysokości Piasku.

W imieniu organizatorów XXI Flisu Odrzańskiego, zapraszamy wszystkich zainteresowanych, na zakończenie Flisu, które nastąpi w sobotę 9 lipca o godz. 12.00 w Szczecinie w pobliżu Wałów Chrobrego.