Szukaj

Międzynarodowy Bieg do Orła

W upalną sobotę 25 czerwca, punktualnie o 12.00, linię startu przekroczyło 34 uczestników Biegu do Orła, by pokonać stromą trasę na wierzchołek Góry Czcibora.

Dotknięcie pomnika Orła stanowiło metę dla śmiałków, mierzących swoje siły w walce o puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Cedyni.

Bieg terenowy od podnóża Góry Czcibora do cokołu Pomnika polskiego zwycięstwa nad Odrą zgromadził najbardziej wytrwałych fanów biegania, także z zagranicy.

Wyścigi odbyły się w trzech kategoriach wiekowych. Swoich sił zapragnęli wypróbować nie tylko amatorzy sportu, ale i członkowie grup rekonstrukcji historycznej.

Międzynarodowy Bieg do Orła

Jeden ze startujących w biegu, przyjechał autostopem z Krakowa, specjalnie na Cedyńskie spotkania z historią. Uczestnicy musieli poradzić sobie z trudnym, trawiastym i stromym wzniesieniem, a pogoda - ponad 36’C- nie ułatwiała tego zadania.

W kategorii dzieci najmłodszych od 6 do 10 roku życia, wystartował tylko jeden siedmioletni  „bohater” – Dominik Sikorski z czasem 00:01:37,05 pochodzący z Chojny, aktualnie mieszkający w Norwegii. Jego determinacja i zaangażowanie były naprawdę godne podziwu.

W kategorii młodzież (od 10 do 16 roku życia), pierwsze miejsce zajął 15- letni Michał Kruszyński z czasem 00:0,46:00 pochodzący z Dorfmitte, w Niemczech, tuż po nim dotarł na metę 14- letni Patryk Maciejski, z czasem 00:01:12,63 reprezentant Gryfina. Trzecie miejsce zajęła uczennica Gimnazjum w Cedyni- 16- letnia Wiktoria Klag z czasem 00:01:20,05

Międzynarodowy Bieg do Orła

Kategoria „dorośli” zgromadziła największą liczbę uczestników. Najszybszy okazał się mieszkaniec Myśliborza, 25 letni Miłosz Lewandowski, z czasem 00:0,41:50 drugie miejsce należało do 17 letniego Michała Strylskiego z czasem 00:0,46:7s pochodzącego ze Skawiny. Trzecie miejsce na podium zajął 34- letni Ziemowit Łoś – Kamiński, z czasem 00:0,50:06 reprezentant Dębicy. Nagrodę specjalną – wyróżnienie, otrzymał najstarszy, bo 60-letni uczestnik- pan Zdzisław Wawruszczak z Mieszkowic, który corocznie próbuje zmierzyć się z Górą Czcibora.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników w rywalizacji sportowej! Dziękujemy również za wzięcie udziału w biegu oraz pozytywną energię, którą przekazaliście wszystkim widzom i innym uczestnikom wydarzenia.

Już dziś serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w przyszłorocznej edycji Biegu do orła o puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Cedyni, który odbędzie się w sobotę 24 czerwca 2017 roku.

Międzynarodowy Bieg do Orła