Szukaj

Pierwszy piknik rodzinny w Cedyńskim Parku Krajobrazowym

Kilkadziesiąt osób skorzystało z programu zaproponowanego podczas pikniku w sobotnie południe i uczciło  „Dzień Cedyńskiego Parku Krajobrazowego”.

Uroczyste i oficjalne otwarcie nowej ścieżki promocyjno-turystycznej w rezerwacie Wrzosowiska Cedyńskie, stoiska z rękodziełami, stanowiska edukacyjne Nadleśnictwa Chojna, Mieszkowice oraz wyroby przygotowane przez Szkołę Podstawową w Piasku i Gimnazjum w Cedyni, uzupełniały liczne konkursy wiedzowe i terenowe oraz występy artystyczne.

Pierwszy piknik rodzinny w Cedyńskim Parku Krajobrazowym

W sobotę 21.05.2016r. pod Górą Czcibora, odbył się piknik rodzinny z okazji Dnia Cedyńskiego Parku Krajobrazowego, organizowany przez Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu oraz Zespół Parków Krajobrazowych woj. Zachodniopomorskiego.
Piknik miał za zadanie podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców Nadodrza, którzy bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyli w wydarzeniu.                    

Spotkanie w formie pikniku zgromadziło bardzo liczną grupę mieszkańców, a  także turystów Nadodrzańskich miejscowości, pogoda była bardzo słoneczna, co sprzyjało spędzaniu czasu na łonie natury a także uczestnictwu w licznych konkursach przygotowanych przez Organizatorów pikniku. Najwięcej osób uczestniczyło w zabawie terenowej, w której udział wzięło 39 osób- 7 drużyn 5- osobowych oraz jedna drużyna 4-osobowa. Uczestnicy otrzymali karty terenowe z mapami, na których rozmieszczono punkty do odzyskania w terenie. Należało je odnaleźć, rozwiązać zadania o tematyce przyrodniczej, następnie wypełnioną kartę dostarczyć na stoisko Zespołu Parków Krajobrazowych.

Z zadaniami najlepiej poradziła sobie drużyna nr 2. – w składzie : Marcin Klag, Weronika Nykiel, Julia Nykiel, Martyna Jasnos oraz Kuba Wojtasik, która zdobyła aż 18,5 pkt.  na 20 możliwych. Drugie miejsce zajęła drużyna nr 5.  w skład, której wchodzili : Janek Sikorski, Karolina Walusz, Bartosz Matysiak, Alan Walkowiak, zdobywając 17 pkt. Ostatnie miejsce na podium zajęła drużyna 8.  z wynikiem 16,5 pkt., którą stanowili : Oliwia Numryk, Gabriela Mruk, Amelia Jachowicz, Wioleta Trochimiuk oraz Weronika Pawełczak. Dla wszystkich drużyn biorących udział w grze należą się szczerze gratulacje, podczas zabawy można było dostrzec rywalizację, ale rywalizację zdrową, dającą pozytywny wpływ na przebieg zabawy, a wszystko to dzięki naszym wspaniałym uczestnikom zabawy.

Kolejnym konkursem rozstrzygniętym podczas pikniku był konkurs pt. „ Zielony strój- pomysł mój.”- który polegał na przygotowaniu przebrania w odcieniach natury. W konkursie tym wyłoniono dwóch laureatów, którzy wyróżniali się szczególnie przygotowanym przez siebie strojem. Pierwsze miejsce przyznano Karolinie Walusz , natomiast drugie miejsce zajął  Błażej Jaszcza.

Nagrodami w zabawach  i konkursach były książki o tematyce regionalnej, drobne gadżety firmowe Cedyńskiego Ośrodka Kultury i Sportu  a także przepiękne budki lęgowe i karmniki dla ptaków które ufundowała Firma Milekrton-  Halina i Emilia Wołosz.    

Podczas pikniku można było odwiedzić wiele różnorodnych stoisk, oferujących produkty rzemieślnicze, takie jak cedyński miód akacjowy, sery z Doliny Dolnej Odry, kosze wiklinowe i wiele innych. Do dyspozycji dzieci były wielkoformatowe puzzle, związane z Gminą Cedynia oraz przyrodą Cedyńskiego Parku Krajobrazowego a także stanowiska piknikowe, w których dzieci mogły uczestniczyć w różnorodnych zabawach, a także „zamienić się” w ulubioną postać z bajki, z pomocą pani Mileny Kroczak, która w ten dzień malowała buzie najmłodszym uczestnikom pikniku.         

Czas spędzony podczas pikniku umilały występy artystyczne podopiecznych Pana Janusza Rusaka a także zespołu Kalimera, którym jesteśmy wdzięczni za przybycie.

Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu oraz Zespół Parków Krajobrazowych woj. Zachodniopomorskiego pragnie serdecznie podziękować za wsparcie i pomoc w organizacji Dnia Cedyńskiego Parku Krajobrazowego partnerom :

•    Nadleśnictwu Mieszkowice
•    Nadleśnictwu Chojna
•    Szkole Podstawowej im. Leśników Polskich w Piasku
•    Gimnazjum im Mieszka I w Cedyni
•    Ośrodek Edukacji Regionalnej Wiejski Kocur
•    Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze
•    Zachodniopomorski Samorząd Przewodników Turystycznych PTTK
•    Koło Gospodyń Wiejskich w Starym Kostrzynku
•    Sołtys i Rada Sołecka w Starym Kostrzynku
•    AERO JURAS- Jerzy Szałecki
•    MILEKTRON – Halina Wołosz
•    Klub krótkofalowców SP1 KZE z Chojny

GALERIA 1

GALERIA 2

GALERIA 3